SATYRICON

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 15:04

Nerwowy pisze:3. takie są fakty

[youtube][/youtube]
wiesz jak to było z ta prawdą (tym samym faktami) podle/ wedle jednego Pana Księdza. chyba nie muszę cytować ;-)
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATYRICON

05-08-2017, 15:42

Ascetic pisze: super
mam przygotowanego posta , ale w obliczu rozmowy o saksofonach, chwilowo spasuję. mimo tego, że jest to krieg. bo jest krieg. jak nic.

a BM z saksofonem to częste zjawisko ? (wiem PsychoF to nie BM). tak tylko pytam.
Nie bardzo (co do panów z PSYCHOFAGIST, to oni akurat z Vandermarkiem grają free jazz/impro, bez żadnych gitar). Najczęściej mieszanie na zasadzie "dodajmy saksofon do black metalu" jest prostą drogą do katastrofy. Połączenie metalu i orkiestry symfonicznej albo z innej beczki tzw. world music to zjawiska, gdy sztucznie łączy się dwie (lub więcej) osobne stylistyki i wychodzą z tego przeważnie niestrawne, pretensjonalne gluty. Inną sprawą jest, gdy powstaje coś zupełnie nowego, nieoczekiwanego, bo muzycy grający w różnych stylach postanowili te style przełamać bądź o nich zapomnieć i wkroczyć w krainę artystycznej - uwaga, odkurzam dawno nie używane tu słowo! - transgresji.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 15:46

Drone pisze:
Ascetic pisze: super
mam przygotowanego posta , ale w obliczu rozmowy o saksofonach, chwilowo spasuję. mimo tego, że jest to krieg. bo jest krieg. jak nic.

a BM z saksofonem to częste zjawisko ? (wiem PsychoF to nie BM). tak tylko pytam.
Nie bardzo (co do panów z PSYCHOFAGIST, to oni akurat z Vandermarkiem grają free jazz/impro, bez żadnych gitar). Najczęściej mieszanie na zasadzie "dodajmy saksofon do black metalu" jest prostą drogą do katastrofy. Połączenie metalu i orkiestry symfonicznej albo z innej beczki tzw. world music to zjawiska, gdy sztucznie łączy się dwie (lub więcej) osobne stylistyki i wychodzą z tego przeważnie niestrawne, pretensjonalne gluty. Inną sprawą jest, gdy powstaje coś zupełnie nowego, nieoczekiwanego, bo muzycy grający w różnych stylach postanowili te style przełamać bądź o nich zapomnieć i wkroczyć w krainę artystycznej - uwaga, odkurzam dawno nie używane tu słowo! - transgresji.
myślałem, że wrzucisz Shining i napiszesz, że to wyjątek potwierdzający regułę ;-)


[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATYRICON

05-08-2017, 15:48

Dla mnie ten norweski SHINING to właśnie przykład tego, o czym mówiłem. Jeszcze "Blackjazz" był w miarę ok, ale późniejszych rzeczy nie da się słuchać.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 15:55

Drone pisze:Dla mnie ten norweski SHINING to właśnie przykład tego, o czym mówiłem. Jeszcze "Blackjazz" był w miarę ok, ale późniejszych rzeczy nie da się słuchać.
ładne okładki mieli przynajmniej. jedna taka fajna żółta była.

nad tym SHINING były zachwyty w ZeroTolerance, że właśnie, tak pięknie przełamują fale. zresztą jak sobie przypomnę, to też tak było z Alcest i każdym innym wynalazkiem. jak tylko coś ktoś dorzucił do "uformowanej formy" to od razu spust. i to mnie boli. i to mnie gryzie. a później i tak wszyscy się zachwycają/ wracają do CladesiteBlaze, The Deathtrip, czy Gehenna .
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATYRICON

05-08-2017, 20:15

Najciekawsze jest to, że najczęściej te najciekawsze i najbardziej wartościowe - patrząc z dłuższej perspektywy czasowej - "wynalazki" nie znajdują miejsca na łamach takich pism.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 20:29

Drone pisze:Najciekawsze jest to, że najczęściej te najciekawsze i najbardziej wartościowe - patrząc z dłuższej perspektywy czasowej - "wynalazki" nie znajdują miejsca na łamach takich pism.

to co niby nie znalazło? może spojrzę do szafy? Furia? ok, tego tak nie nie widziałem … nie, no w przeciwieństwie do Terrorizer'a, czy brytyjskiego MH, o niemieckim RHardMagazine nie wspominając, to jedyne pismo co łapie to co się dzieje. prawdą jest też to, że sporo brytyjskich rzeczy jest. taki np. Qrixkuor to Rock Hard Magazine zobaczył teraz po wydaniu kompilacji z demówek, a w ZT było pisane wcześniej.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATYRICON

05-08-2017, 20:36

Furia akurat była w numerze 76.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 20:40

Drone pisze:Furia akurat była w numerze 76.
w internecie sprawdziłeś, czy masz na półce ;-) ?

zaraz się wkurwie, wyjebie wszystkie setki gazet i zaczniemy się bawić w zgadywanki
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATYRICON

05-08-2017, 20:46

Sprawdzam czasami, co tam publikują, i pamiętałem, że w jednym numerze była FURIA - ku mojemu zdziwieniu. Chociaż tego numeru nie czytałem, teraz tylko sprawdziłem, który to numer.

Zero Tolerance jest najbliżej metalowego undergroundu, tego żywego, tu się zgodzę, chociaż mogliby czasami bardziej wychylić głowę z szuflady. Czy pisali o BLACK CILICE zanim wziął ich Iron Bonehead?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 21:08

Drone pisze:Sprawdzam czasami, co tam publikują, i pamiętałem, że w jednym numerze była FURIA - ku mojemu zdziwieniu. Chociaż tego numeru nie czytałem, teraz tylko sprawdziłem, który to numer.

Zero Tolerance jest najbliżej metalowego undergroundu, tego żywego, tu się zgodzę, chociaż mogliby czasami bardziej wychylić głowę z szuflady. Czy pisali o BLACK CILICE zanim wziął ich Iron Bonehead?
przecież nie sądzisz, że mnie na tyle pogięło, że, aby coś tam udowodnić, będę siedział i przewalał te i kolejne egzemplarze.
BC jak doskonale wiesz mnie średnio interesuje. jak po kolei magazyny do mnie trafiały to nie analizowałem ich pod tym kątem.



Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATYRICON

05-08-2017, 22:04

A ja tego nie wiem, czy pisali, może tak, może nie. Pytałem z ciekawości. Ja już nie czytam magazynów, ograniczam się do przeglądania spisów treści.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 22:06

Drone pisze:A ja tego nie wiem, czy pisali, może tak, może nie. Pytałem z ciekawości. Ja już nie czytam magazynów, ograniczam się do przeglądania spisów treści.
zabrzmiało jakbyś sobie jaja robił ;-)
ok, nie wnikam.
spadam, bo brejk jest dla mnie wskazany.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SATYRICON

05-08-2017, 22:08

Mówię serio, sprawdzam, jakie nazwy się tam pojawiają i jak czegoś nie znam, to sobie odsłuchuję.

Z papierowych magazynów muzycznych to czytam i kupuję Glissando, więc jest wyjątek :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: SATYRICON

05-08-2017, 22:19

Drone pisze:Mówię serio, sprawdzam, jakie nazwy się tam pojawiają i jak czegoś nie znam, to sobie odsłuchuję.

Z papierowych magazynów muzycznych to czytam i kupuję Glissando, więc jest wyjątek :)
już na prawdę zawijając manżur, spojrzałem www Glissando a tam artykuł, cytuję/ przeklejam: 'Twórczość Galiny Ustwolskiej w kontekście fenomenu prawosławnej jurodiwości". nie dźwigam tematu ;-) ale to jakby tłumaczy Lotto i pewnie inne kierunki zainteresowań.

bez odbioru
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1743
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: SATYRICON

11-08-2017, 16:30

" onclick="window.open(this.href);return false; tytułowy
krov
zaczyna szaleć
Posty: 263
Rejestracja: 08-01-2016, 21:38

Re: SATYRICON

11-08-2017, 17:30

no i bieda
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: SATYRICON

11-08-2017, 18:17

Słabo
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: SATYRICON

11-08-2017, 18:21

nie nastraja optymistycznie delikatnie mówiąc, zapowiada sie jeszcze rzadsza sraka niż ostatnio, riffy jakieś groteskowe wręcz cuda na kiju...
bo trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: SATYRICON

11-08-2017, 18:26

W ich przypadku najlepiej przed debiutem.
Jebać żuli.
ODPOWIEDZ