VADER

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: VADER

24-08-2019, 00:21

Tatuś pisze:Forma tego zespołu była pierwsza pochodną formy Docenta. Jak ten zjezdzal to kapela razem z nim. Tyle i aż tyle.
Nic nie ujmując Docentowi, to za materiał odpowiadał zawsze Pioter jednak.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: VADER

24-08-2019, 00:42

Hatefire pisze:Przeszli drogę jaką przechodzi większość zespołów.

nie, ich droga była wyjątkowa, zaden inny dm zespół tyle nie koncertował, zrobiono z nich koncertową maszynke, postawiono na ilość, nie na jakość, promocje poprzez koncerty, nieustanne wycieranie sobą wszystkich kątów do porzygu.Zapewne przynosiło to wiele kasy ale w efekcie doprowadziło do wyjałowienia i zajechania tego zespołu, dalej juz tylko wypalenie i demencja
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: VADER

24-08-2019, 18:14

to wszystko nie zmienia faktu, że rozmawiamy o najlepszym polskim zespole DM ever, który w najlepszych swoich momentach nie ustępował czołówce z USA czy ze Szwecji, a co tam robią obecnie i czy odcinają kupony... jakoś mnie to średnio interesuje. wiem natomiast, że do debiutu i dwójki będę wracał zawsze

przy okazji, jakiś kurwa behemoth, przy całym szacunku do profesjonalizmu i zaangażowania, nawet nigdy nie stał obok ekipy Petera. przykro mi
anzelmeforyn
zaczyna szaleć
Posty: 157
Rejestracja: 03-02-2016, 01:35

Re: VADER

24-08-2019, 19:27

Heretyk pisze:to wszystko nie zmienia faktu, że rozmawiamy o najlepszym polskim zespole DM ever, który w najlepszych swoich momentach nie ustępował czołówce z USA czy ze Szwecji, a co tam robią obecnie i czy odcinają kupony... jakoś mnie to średnio interesuje. wiem natomiast, że do debiutu i dwójki będę wracał zawsze

przy okazji, jakiś kurwa behemoth, przy całym szacunku do profesjonalizmu i zaangażowania, nawet nigdy nie stał obok ekipy Petera. przykro mi
Widzę prawdę w tym co piszesz.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: VADER

24-08-2019, 20:45

staram się
Awatar użytkownika
Castor
weteran forumowych bitew
Posty: 1915
Rejestracja: 08-10-2009, 20:26
Lokalizacja: z lasu

Re: VADER

24-08-2019, 21:29

Lucek pisze:
Hatefire pisze:Przeszli drogę jaką przechodzi większość zespołów.

nie, ich droga była wyjątkowa, zaden inny dm zespół tyle nie koncertował, zrobiono z nich koncertową maszynke, postawiono na ilość, nie na jakość, promocje poprzez koncerty, nieustanne wycieranie sobą wszystkich kątów do porzygu.Zapewne przynosiło to wiele kasy ale w efekcie doprowadziło do wyjałowienia i zajechania tego zespołu, dalej juz tylko wypalenie i demencja
Ilości koncertów, to jedno, a drugie to to, że poprzez swoje zobowiązania względem wydawcy-wytwórni, zmuszeni są do działania wg pewnego schematu. Co dwa, trzy lata musi być płyta, choćby nie wiem co. Jak się jest młodym i prężnym zespołem to tak można. Nagrywać album i co rok. A Vader to już przecież stare wygi i potrzebują więcej czasu by stworzyć coś godnego uwagi. Poza tym sam proces tworzenia i nagrywania płyt to też ten sam schemat od wielu już lat. Słuchając ich ostatnich kilku płyt, ma się wrażenie, że to ciągle nagrywają Ci sami ludzie w tym samym studio, z tym samym pomysłem/patentem na zespół Vader. I wychodzi nowa płyta, a tam wszystko na jedno kopyto: muzyka, brzmienie, wokale, szata graficzna, dosłownie wszystko. Peter powinien zaprosić kogoś do współpracy jeśli idzie o wokal. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie wokale Petera są wchuj wymęczone. Przydała by się tu jakaś świeża krew w tej płaszczyźnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1593
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VADER

24-08-2019, 22:16

Hatefire pisze:
Nic nie ujmując Docentowi, to za materiał odpowiadał zawsze Pioter jednak.
Z generycznym perkusista to mógłby napisać i operę i by to nie chycilo. Przecież to tylko dzięki docentowi Litany niszczy. Tak gitarowo to tam jest straszna nuda. Widać to teraz. Niby są rzemieślnicy ale nie ma tej iskry.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: VADER

24-08-2019, 22:19

jest prosto, ale nie przesadzajmy, ze nuda.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1593
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VADER

24-08-2019, 22:22

bez lupania w stopy to byłaby nuda. Przede wszystkim płyta byłaby dłuższa i nudniejsza.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
Castor
weteran forumowych bitew
Posty: 1915
Rejestracja: 08-10-2009, 20:26
Lokalizacja: z lasu

Re: VADER

24-08-2019, 22:37

Litany dla Vader jest tym co Panzer Division dla Marduka. Można się spierać czy takie płyty są potrzebne. Moim zdaniem są i to bardzo!!

Metal to Wojna!!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: VADER

18-10-2019, 22:17

- Jak nazywa się wokalistka Vadera która zdradziła Polskę ?
- Julia Petera
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6743
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: VADER

18-10-2019, 22:19

Castor pisze:Litany dla Vader jest tym co Panzer Division dla Marduka. Można się spierać czy takie płyty są potrzebne. Moim zdaniem są i to bardzo!!

Metal to Wojna!!
Popieram. Litany to zajebiście udany album. Krótki i wykurwiasty.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10360
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: VADER

19-10-2019, 00:53

Niby nic nowego nie wnosi, ale był to swego czasu strzał, którego echo wybrzmiewało nawet w Rowerze Błażeja, AFAIR :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6654
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: VADER

19-10-2019, 03:35

Ale chyba sie tu wszyscy zgodzimy, ze "Litany" >>> kazda plyta Behemoth. Czy nie?
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 682
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: VADER

19-10-2019, 07:32

ozob pisze:"Litany" >>> kazda plyta Behemoth
Tak.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4597
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: VADER

19-10-2019, 08:13

Gruzja >>>>>>>>>>>>>>>>>>>muzyka
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: VADER

19-10-2019, 08:43

ozob pisze:Ale chyba sie tu wszyscy zgodzimy, ze "Litany" >>> kazda plyta Behemoth. Czy nie?
Z tym akurat nie powinno być dyskusji.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: VADER

19-10-2019, 10:02

A ja się nie zgodzę. Satanica, ZKC i Thelema są wg. mnie lepsze od Litany. I to dużo lepsze.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 682
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: VADER

19-10-2019, 10:28

"Litany" rozkurwia intensywnością. Ta betonowa stopa, która łupie jak płot mneumatyczny, brzmi jakby była wyjęta z jakiegoś gabbera albo innej przejebanej elektroniki, a nie z death metalu. Deathmetalowych płyt z potężnym pierdolnięciem jest dużo, ale tutaj jest to osiągnięte w całkiem oryginalny sposób.
Te wymienione płyty Behemotha są fajne, bo to w ogóle jedyne fajne płyty od Nerdżala. ale jak dla mnie"Litany" jest co najmniej jedno oczko wyżej, z uwagi na potężny wpierdol połączony z całkiem sporą dawką nienachalnej przebojowości. Behemotowi tego zabrakło, ale to w zasadzie są kwestie upodobań a nie jakichś obiektywnych gustów i faktów. Jeden lubi to a inny tamto, w tym wypadku nie bardzo jest się na czym oprzeć.

Castor pisał, że Litany to takie vaderowskie "Panzer Division Marduk" i ja się, kurde, w pełni zgadzam. Ba, więcej, dla mnie to w ogóle najlepszy Vader - a przynajmniej ten, który najbardziej lubię i którego najczęściej słucham, chociaż jedynka czy dwójka też są doskonałe i mają więcej tzw. klimatu.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: VADER

19-10-2019, 10:40

nicram pisze:A ja się nie zgodzę. Satanica, ZKC i Thelema są wg. mnie lepsze od Litany. I to dużo lepsze.
Wszystkie wymienione bdb płyty.
Jebać żuli.
ODPOWIEDZ