KRIEGSMASCHINE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
535

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 07:22

Zabawny spór pseudoideologiczny, tymczasem Enemy Of Man to po prostu bardzo dobra płyta, podobnie zresztą jak debiut Christ Agony.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 07:53

WaszJudasz pisze: Obrazek
Pamiętam te kwiatki popełniane przez Cezara, ciekawe, jak jemu samemu się to czyta po latach - przecież z tego muszą mieć bekę nawet jagodouste gimnazjalistki w koszulkach CoF. :) "Zmysł konania", ech.... :D No, ale młodość ma swoje prawa...



W spory na temat polskiego black metalu nie chce mi się wdawać, bo nic mądrego z tego nie może wyjść, ale prawda jest taka, że na tym polu mamy spore tradycje (zaczynając od pierwszej fali black metalu w postaci "666" Kata) i nie ma co polemizować z faktami. W latach 90-tych wyszło co najmniej kilka albumów, których nie musieliśmy się wstydzić (że wspomnę "For a Glory of All Evil Spirits, Rise for Victory" Mastiphal, "In Harmony with the Universe" Mussorgski, "Thousand Swords" Graveland czy "Sventevith" Behemoth - wszystkie cztery z 1995 roku), a i obecna kondycja gatunku w Polsce jest - za sprawą tworów pokroju Cultes des Ghoules czy Mgła (tak!) - co najmniej bardzo dobra, więc chyba czegoś nie rozumiem.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 08:19

535 pisze:Zabawny spór pseudoideologiczny, tymczasem Enemy Of Man to po prostu bardzo dobra płyta, podobnie zresztą jak debiut Christ Agony.
Toż nie o ideologię chodzi, tylko o to, że jak ktoś od black metalu oczekuje, żeby było ładnie i melodyjnie, to mu KSM nie ma prawa podejść. I to jest zrozumiałe, ale już pisanie jak to skądinąd fajny i klimatyczny, ale zarazem anemiczny Wicher niszczy EoM jednym riffem jest zwyczajnie śmieszne.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 08:29

WaszJudasz pisze:pisanie jak to skądinąd fajny i klimatyczny, ale zarazem anemiczny Wicher niszczy EoM jednym riffem jest zwyczajnie śmieszne
Dwa różne podejścia do tematu, nie ma co porównywać i kruszyć kopii...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1898
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 09:28

Plagueis pisze:
WaszJudasz pisze:pisanie jak to skądinąd fajny i klimatyczny, ale zarazem anemiczny Wicher niszczy EoM jednym riffem jest zwyczajnie śmieszne
Dwa różne podejścia do tematu, nie ma co porównywać i kruszyć kopii...
Kolega nicram stara się być wow kontrowersyjny i pokazać jakie ma internetowe cojones, bo pierdoli oficjalną linię Masterfula (przynajmniej wg niego) i wow ale gość :D
Nikt nie musi lubić Kriegsmaschine, a tym bardziej "Enemy of Man", ale odmawianie tej płycie pewnej dozy oryginalności, własnego charakteru i ocenianie jej na 3/10 (czy ile on tam dał) jest ewidentnym przykładem złej woli :)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 09:42

Kolega nicram jara się Masachist. Nie wymagajmy, żeby hydraulik znał się na geologii.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 10:16

DST pisze: Nikt nie musi lubić Kriegsmaschine, a tym bardziej "Enemy of Man", ale odmawianie tej płycie pewnej dozy oryginalności, własnego charakteru i ocenianie jej na 3/10 (czy ile on tam dał) jest ewidentnym przykładem złej woli
Zabawne, swoją drogą, że przy takiej ocenie, poproszony o wskazanie płyt lepszych, celuje w Unholyunion, czyli najwyższą półkę, zamiast wskazać jakiegoś średniaka, co byłoby wszak bardziej dobitne. Widać podskórnie czuje respekt ;)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 13:23

DST pisze: Kolega nicram stara się być wow kontrowersyjny i pokazać jakie ma internetowe cojones, bo pierdoli oficjalną linię Masterfula (przynajmniej wg niego) i wow ale gość :D
Nikt nie musi lubić Kriegsmaschine, a tym bardziej "Enemy of Man", ale odmawianie tej płycie pewnej dozy oryginalności, własnego charakteru i ocenianie jej na 3/10 (czy ile on tam dał) jest ewidentnym przykładem złej woli :)
Tu nie chodzi o pokazywanie "cojones" , kolega nicram po prostu postradał zmysły! Nie dość że napisał o płycie która mu się nie podoba że słaba, to jeszcze , o zgrozo! stanął w opozycji do "oficjalnej lini Masterfula" Jak mógł!? cienka granica pomiędzy ekscentrycznością a szaleństwem została zdecydowanie przekroczona .
trup pisze:Kolega nicram jara się Masachist.Nie wymagajmy, żeby hydraulik znał się na geologii.
Świadczy to o świetnym guście muzycznym. Dalszej części wypowiedzi i aluzji w niej zawartej nie rozumiem.

Swoją drogą bardzo śmieszy mnie sytuacja kiedy na 1 czy 2 posty zawierające krytykę zespołu BM made in poland (pomijam czy merytoryczną czy nie) następuje natychmiastowa mobilizacja akolitów i śmietanowy terror polegający na wypluwaniu setek postów na temat zajebistości skrytykowanego dzieła i nie znaniu się każdego kto ma inne zdanie. Nadmieniam że te płaczki w temacie EoM trwają już ze 2 tygodnie :)
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 13:30

Rumburak pisze:
DST pisze: Kolega nicram stara się być wow kontrowersyjny i pokazać jakie ma internetowe cojones, bo pierdoli oficjalną linię Masterfula (przynajmniej wg niego) i wow ale gość :D
Nikt nie musi lubić Kriegsmaschine, a tym bardziej "Enemy of Man", ale odmawianie tej płycie pewnej dozy oryginalności, własnego charakteru i ocenianie jej na 3/10 (czy ile on tam dał) jest ewidentnym przykładem złej woli :)
Tu nie chodzi o pokazywanie "cojones" , kolega nicram po prostu postradał zmysły! Nie dość że napisał o płycie która mu się nie podoba że słaba, to jeszcze , o zgrozo! stanął w opozycji do "oficjalnej lini Masterfula" Jak mógł!? cienka granica pomiędzy ekscentrycznością a szaleństwem została zdecydowanie przekroczona .
trup pisze:Kolega nicram jara się Masachist.Nie wymagajmy, żeby hydraulik znał się na geologii.
Świadczy to o świetnym guście muzycznym. Dalszej części wypowiedzi i aluzji w niej zawartej nie rozumiem.

Swoją drogą bardzo śmieszy mnie sytuacja kiedy na 1 czy 2 posty zawierające krytykę zespołu BM made in poland (pomijam czy merytoryczną czy nie) następuje natychmiastowa mobilizacja akolitów i śmietanowy terror polegający na wypluwaniu setek postów na temat zajebistości skrytykowanego dzieła i nie znaniu się każdego kto ma inne zdanie. Nadmieniam że te płaczki w temacie EoM trwają już ze 2 tygodnie :)
Obrazek
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 14:07

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 14:39

Drone pisze: Obrazek
Sedno. Pozostań przy wklejaniu awatarów.
trup pisze:Obrazek
To natomiast na siłę i bez polotu, musisz się bardziej postarać, ewentualnie wrzuć jakąś fotkę PAD.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 15:18

DST pisze:
Plagueis pisze:
WaszJudasz pisze:pisanie jak to skądinąd fajny i klimatyczny, ale zarazem anemiczny Wicher niszczy EoM jednym riffem jest zwyczajnie śmieszne
Dwa różne podejścia do tematu, nie ma co porównywać i kruszyć kopii...
Kolega nicram stara się być wow kontrowersyjny i pokazać jakie ma internetowe cojones, bo pierdoli oficjalną linię Masterfula (przynajmniej wg niego) i wow ale gość :D
Nikt nie musi lubić Kriegsmaschine, a tym bardziej "Enemy of Man", ale odmawianie tej płycie pewnej dozy oryginalności, własnego charakteru i ocenianie jej na 3/10 (czy ile on tam dał) jest ewidentnym przykładem złej woli :)
Stary ja byłem kontrowersyjny jeszcze zanim Twój tata poznał Twoją mamę. Cieszę się, że rozumiesz, że jestem gość. :-) Linia Masterfula mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg i cały czas toczę bekę z niej i takich miłośników muzyki jak trup. :-)

Co do dozy oryginalności. Nie stanowi ona dla mnie żadnego albo prawie żadnego wyznacznika, którym kierowałbym się przy ocenie jakości muzyki. Szczerze powiedziawszy mam jakąkolwiek oryginalność w dupie, jeżeli muzyka nie sprawia mi przyjemności, nie stanowi wyzwania i rozrywki. Jeżeli cenisz sobie oryginalność to polecam taki zespół Source of Tide i ich płytę Blueprints. Tam jest dużo oryginalnych rozwiązań, co nie nie zmienia faktu, że płyta jest mega chujowa. :-)
WaszJudasz pisze:
Zabawne, swoją drogą, że przy takiej ocenie, poproszony o wskazanie płyt lepszych, celuje w Unholyunion, czyli najwyższą półkę, zamiast wskazać jakiegoś średniaka, co byłoby wszak bardziej dobitne. Widać podskórnie czuje respekt ;)
Chyba masz znowu jakieś projekcje. Może nie wyraziłem się dość jasno, ale EoM to jedno z największych gówien jakie słyszałem w życiu. Tym niemniej takie kloaczane płyty też są potrzebne, bo takie klasyki jak Unhlyunion błyszczą przy nich jeszcze bardziej. Za 5 lat nikt o tej płycie nie będzie pamiętał tak jak nikt nie pamięta o debiucie Crionics. Wrócisz tutaj i napiszesz, "jejku nicram miał jednak rację, miałem gówno w uszach". Już dzisiaj polecam użyć Obrazek :-)
Rumburak pisze:
trup pisze:Kolega nicram jara się Masachist.Nie wymagajmy, żeby hydraulik znał się na geologii.
Świadczy to o świetnym guście muzycznym. Dalszej części wypowiedzi i aluzji w niej zawartej nie rozumiem.
Ale Rumburak, nie będziemy się tutaj lizali po fiutach, jak te płaczki, ok?
Rumburak pisze:Swoją drogą bardzo śmieszy mnie sytuacja kiedy na 1 czy 2 posty zawierające krytykę zespołu BM made in poland (pomijam czy merytoryczną czy nie) następuje natychmiastowa mobilizacja akolitów i śmietanowy terror polegający na wypluwaniu setek postów na temat zajebistości skrytykowanego dzieła i nie znaniu się każdego kto ma inne zdanie. Nadmieniam że te płaczki w temacie EoM trwają już ze 2 tygodnie :)
Właśnie dlatego tak mnie śmieszy cały ten polski black metal i jego fani. Zawsze płaczą jak jakieś laski jak się napisze coś złego o ich kapeli. nicram chujowy, nie mówiąc o jego guście, słucha Masachist itd.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1898
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 15:29

nicram pisze:Stary ja byłem kontrowersyjny jeszcze zanim Twój tata poznał Twoją mamę.
Masz jakiś kompleks wieku? Wyłapałeś kiedyś za to na jakimś koncercie i leczysz rany na forum internetowym? Gdzie indziej gadałeś coś o zmienianiu pieluch.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1898
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 15:39

Rumburak pisze: Tu nie chodzi o pokazywanie "cojones" , kolega nicram po prostu postradał zmysły! Nie dość że napisał o płycie która mu się nie podoba że słaba, to jeszcze , o zgrozo! stanął w opozycji do "oficjalnej lini Masterfula" Jak mógł!? cienka granica pomiędzy ekscentrycznością a szaleństwem została zdecydowanie przekroczona .
Nie zrozumiałeś ironii dotyczącej "oficjalnej linii Masterfula". Lubię ten album, ale naprawdę chuj mnie obchodzi jak on jest tutaj odbierany. I takiego podejścia życzyłbym też jemu, bo mam wrażenie, że to on ma paranoję i podbudowuje się celowym, przesadnym sraniem na kapele, które są tu dobrze odbierane. Jest różnica pomiędzy napisaniem "Nie podoba mi się ta płyta, bo przeciągnęli gluta" czy cokolwiek a wbiciem się w środek debaty szczekając: "Ha! Jebać Kriegsmaschine bo to chujowy zespół a EoM to największa chujnia jaką słyszałem, Bayer Full ma więcej mroku, muza dla kurwa pedałów blablabla. Jak ja słuchałem Christ Agony to Twoja stara Ci przewijała pieluchy". No kurwa, bądźmy poważni :D
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: KRIEGSMASCHINE

12-10-2017, 11:03

Wrzucę tutaj:

http://masterful-magazine.com/news.php? ... &id=350036" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe, co z tego wyjdzie.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: KRIEGSMASCHINE

12-10-2017, 12:14

Panie Nicram, też nie lubiłem tej płyty ale wszystko się zmieniło kiedy sobie jej posłuchałem na grzybach polecam .Riffy w utworze numer 2 przeniosły mnie w inny świat , bałem się że mi za krzaka wyskoczy jakaś bestia .
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: KRIEGSMASCHINE

12-10-2017, 12:18

vicek pisze:Panie Nicram, też nie lubiłem tej płyty ale wszystko się zmieniło kiedy sobie jej posłuchałem na grzybach polecam .Riffy w utworze numer 2 przeniosły mnie w inny świat , bałem się że mi za krzaka wyskoczy jakaś bestia .
Obrazek
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: KRIEGSMASCHINE

12-10-2017, 14:54

Też niedawno słuchałem i podtrzymuję swoje zdanie, że to najlepszy polski black metal w ogóle. Muzycznie, konceptualnie, tekstowo itp. jest to poziom, do którego nie dorasta na naszej scenie nic. Może kilka tytułów niewiele gorszych się znajdzie, ale tylko kilka. W skali ogólnej też się nie ma czego wstydzić, bardzo oryginalna płyta.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: KRIEGSMASCHINE

12-10-2017, 18:46

vicek pisze:Panie Nicram, też nie lubiłem tej płyty ale wszystko się zmieniło kiedy sobie jej posłuchałem na grzybach polecam .Riffy w utworze numer 2 przeniosły mnie w inny świat , bałem się że mi za krzaka wyskoczy jakaś bestia .
bym się chyba powiesił jakbym słuchał takich dołów po grzybach xD
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRIEGSMASCHINE

12-10-2017, 19:37

vicek pisze:Panie Nicram, też nie lubiłem tej płyty ale wszystko się zmieniło kiedy sobie jej posłuchałem na grzybach polecam .
Mości Panie vicek, nie stosuję tego typu używek. Poza tym nie sądzę, żeby jakikolwiek grzyb był w stanie przenieść mnie gdzie indziej niż do grobu gdybym jeszcze kiedykolwiek musiał słuchać tej mega chujowej i nudnej płyty. Nie zamierzam marnować już na nią nawet minuty życia. I żadna substancja psychoaktywna ani nawet wyprawa do ciemnego lasu tego nie zmienią. :-)
all the monsters will break your heart
ODPOWIEDZ