KRIEGSMASCHINE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
REINHARD IRRUMATOR
postuje jak opętany!
Posty: 656
Rejestracja: 21-11-2011, 17:05

Re: KRIEGSMASCHINE

03-05-2017, 16:54

kenediusze pisze:
Nerwowy pisze:
kenediusze pisze: Tymczasem - znowu wracam do KSM, no ale od tego się zaczęło - wchodzi w ten temat jeden z drugim i pisze, że EoM to gówno. Probujesz się dowiedzieć, czemu uważają że to zła muzyka (bo ja np. uważam odwrotnie i próbowałem to kiedyś uzasadniać) i wychodzi, że nie mają nic do powiedzenia poza "nie podoba mi się więc to gówno". No litości. Jaka tu się może w ogóle toczyć rozmowa, no żadna.
Za dużo wymagasz od ludzi, którzy często mają problem ze skleceniem jednego, poprawnego zdania po polsku ;D.
Może tak. Ale ja tak dużo wymagam od całego swiata, że sam własnych kryteriów nie spełniam :<
REINHARD IRRUMATOR pisze:matko jaka nędza,stare chłopy i taki żal
Jutro mam piąte urodziny, więc spierdalaj
ja jako faszystowski skurwiel życzę Ci szczęścia i powodzenia w życiu doczesnym i po nim, amen
Norma to głupota, degeneracja to geniusz
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: KRIEGSMASCHINE

03-05-2017, 19:14

bdb zespół.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: KRIEGSMASCHINE

04-05-2017, 18:37

Już się pogubiłem kiedy piszesz na serio a kiedy sobie jaja robisz.
Yare Yare Daze
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: KRIEGSMASCHINE

04-05-2017, 19:58

hcpig pisze:Już się pogubiłem kiedy piszesz na serio a kiedy sobie jaja robisz.
ja też.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

04-05-2017, 22:06

[V] pisze:bdb zespół.
:D
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:29

Rumburak pisze:
nicram pisze:Lubię wasze poczucie humoru, ale Prima aprilis był 30 dni temu. Żeby podtrzymać was na duchu:

"Enemy Of Man" - niezmiennie 3/10 i istota polskiego Black Metalu :-)
To oczywiste, aczkolwiek nie byłbym tak krytyczny i pokusił się o 3,5/10. Myślę że wtedy będzie bardziej obiektywnie i sprawiedliwie.
Powiem Ci dobry kolego, że przesadziłem. Dzisiaj próbowałem włączyć i wytrzymałem 5 minut. 0/10 i dla mnie asłuchalne gówno. BDB kolega 535 napisał, że Darkside nagrał zajebiste bębny więc nie może być siary, ale idąc tym tokiem rozumowania, czy onaniści z Obscura też nagrywają dobre płyty? :-)
kenediusze pisze: Podaj jedną lepszą polską płytę z bm.
Podałbym Ci z dziesięć, ale pierwsze z brzegu - UNHOLYUNION.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:41

nicram pisze:UNHOLYUNION.
Nie.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:44

Oczywiście , że tak Jester. Qrwa to jest tak oczywiste, jak to, że Ziemia krąży wokół Słońca.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:46

Ciekawe jaka jest ta lista top 10 przebijająca KSM, nawet nie wiem który z krajowych blacków (tzn. starych) mógłby grać w podobnej lidze, chyba tylko Profanum, może Sacrilegium.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:49

Sacrilegium? Miej litość, choć oczywiście taki Wicher niszczy EoM jednym riffem. Polski black metal to liga co najwyżej rynsztokowa, poza wyjątkami, które można zliczyć na palcach jednej ręki, ale EoM się do tego nie zalicza oczywiście. Debiut był ok. tak nawiasem mówiąc.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:51

Stara polska scena black ma oczywiście swój klimat ale IMHO rządzimy totalnie w tej niszy dopiero po 2000 roku, zalew wyjebistych rzeczy, nie rozumiem tej niechęci do krajowego podwórka.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:55

nicram pisze:Sacrilegium? Miej litość, choć oczywiście taki Wicher niszczy EoM jednym riffem.
:D :D :D

Unholyunion, Wicher... uprzedzając kolejne typy (choć osobiście po cichu liczyłem na Hellveto) przypomnijmy: była już mowa o tym, że EoM to nie black metal dla romantyków.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:58

EoM jest totalnie nieprzystępna, z takim kurwa sladźowym wręcz dołem, bez fikołków i efekciarkisch blastów- black metalowce odbijają się jak od ściany.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 20:59

hcpig pisze:Stara polska scena black ma oczywiście swój klimat ale IMHO rządzimy totalnie w tej niszy dopiero po 2000 roku, zalew wyjebistych rzeczy, nie rozumiem tej niechęci do krajowego podwórka.
Co? W czym rządzimy? Jeżeli uważasz, że Polska rządzi w black metalu po 2000 roku, tzn. że black metal jest w naprawdę złej kondycji i potrzebuje przeszczepu wszystkich organów. Po 2000 roku to z Polski przychodzi mi tylko parę tytułów do głowy, ale żaden to nie jest level światowy, poza Henbane może.
WaszJudasz pisze:
nicram pisze:Sacrilegium? Miej litość, choć oczywiście taki Wicher niszczy EoM jednym riffem.
:D :D :D

Unholyunion, Wicher... uprzedzając kolejne typy (choć osobiście po cichu liczyłem na Hellveto) przypomnijmy: była już mowa o tym, że EoM to nie black metal dla romantyków.
Jeżeli Unholyunion to jest black metal romantyczny to nie mamy o czym rozmawiać. Ale rozumiem, że w 1993 roku mama zmieniała Ci pieluchy, albo w ogóle nie było Cię na tym łez padole...:-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 21:07

nicram pisze: Jeżeli Unholyunion to jest black metal romantyczny to nie mamy o czym rozmawiać. Ale rozumiem, że w 1993 roku mam zmieniała Ci pieluchy, albo w ogóle nie było Cię na tym łez padole...:-)
Po pierwsze źle rozumiesz, po drugie powoływanie się w dyskusji o wartości muzyki na kwestie wiekowe do podręcznikowe samozaoranie, a po trzecie... oczywiście, że Unholyunion to romantyczny black metal, tak jak cała twórczość Christ Agony - słuchałeś Ty tego zespołu w ogóle, czy tylko od starszych kolegów słyszałeś, że kult?

Żeby rozwiać wątpliwości:


Obrazek
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14771
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 22:59

to jest NEKROROMANTYCZNY BLACK METAL :-)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: KRIEGSMASCHINE

10-05-2017, 23:26

Generalnie w dużej mierze jest tak, że załogi, które jeszcze jakieś dziesięć lat temu mocno pchały scenę bm do przodu obecnie albo ograniczyły działalność albo straciły na sile przebicia przez co ranga polskiego bm w świecie znacznie urosła. Czy współmiernie i zasłużenie to już kwestia na osobną dyskusję, ale fakty są takie, że obecnie zespoły takie jak Mgła / KsM, Infernal War, CdG, Bestial Raids czy Infernal War to jest poziom światowy i zaklinanie rzeczywistości przez jakiegoś nicrama tego nie zmieni ;).
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 02:44

Kurwa jak smutno i głupio czytać tego rodzaju komentarze, śmiać przestałem sie juz dawno temu, black metal został opanowany przez niedorozwojów i stulejarzy filatelistów bez pojęcia o co chodzi w tej muzyce, jakie to kurwa śmieszne i smutne zarazem.Palił bym wami w piecu jebane pedryle aczkolwiek i to byłoby dla was za dobre, wszak jesteście kompostem, kiedyś takich "ludzi" kopało sie w dupe i jebało im sie karczycha, dzisiaj te kurestwo za sprawą internetu na głowe próbuje wchodzić i swoje poronione "racje" forsować, sodoma i gomoria koniec jest kurwa bliski.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 05:02

WaszJudasz pisze:
nicram pisze: Jeżeli Unholyunion to jest black metal romantyczny to nie mamy o czym rozmawiać. Ale rozumiem, że w 1993 roku mam zmieniała Ci pieluchy, albo w ogóle nie było Cię na tym łez padole...:-)
Po pierwsze źle rozumiesz, po drugie powoływanie się w dyskusji o wartości muzyki na kwestie wiekowe do podręcznikowe samozaoranie, a po trzecie... oczywiście, że Unholyunion to romantyczny black metal, tak jak cała twórczość Christ Agony - słuchałeś Ty tego zespołu w ogóle, czy tylko od starszych kolegów słyszałeś, że kult?
Powiem Ci, że samozaoranie to deprecjonowanie takich płyt jak trylogia Christów przez tę waszą ferajnę. I próba wmówienia, że EoM, która jest oceanem impotencji twórczej i nudy, jest lepsza.
Nerwowy pisze:ale fakty są takie, że obecnie zespoły takie jak Mgła / KsM, Infernal War, CdG, Bestial Raids czy Infernal War to jest poziom światowy i zaklinanie rzeczywistości przez jakiegoś nicrama tego nie zmieni ;).
Obrazek
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: KRIEGSMASCHINE

11-05-2017, 06:05

nicram pisze:deprecjonowanie takich płyt jak trylogia Christów przez tę waszą ferajnę
Jakie deprecjonowanie? To zajebiste płyty, tyle że EoM jest lepsza. Nie ma takich ładnych melodii jak ChA, to prawda, ale w BM niekoniecznie o ładne melodie musi chodzić, naprawdę.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
ODPOWIEDZ