MOTÖRHEAD

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: MOTÖRHEAD

06-05-2018, 22:38

Myślę, że każdy masterfulowy maniak MOTÖRHEAD złoży ofertę ;-)
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: MOTÖRHEAD

16-08-2018, 08:45

[youtube][/youtube]

Pewnie kaszana... zobaczy się hehe
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: MOTÖRHEAD

16-08-2018, 10:13

[youtube][/youtube]
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: MOTÖRHEAD

06-05-2019, 11:28

Obrazek

Gdzie była antifa?
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1561
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MOTÖRHEAD

06-05-2019, 16:20

Może czytają wywiad:
""Ha ha, very funny," he says. "Look, as I've always said, it's not my fault the bad guys had the best shit. But by collecting Nazi memorabilia, it doesn't mean I'm a fascist, or a skinhead. I'm not. I just liked the clobber. And let me tell you, the kind of people who do collect this stuff, they aren't yobbos either. They are people with Masters [degrees], they are doctors, professors. I've always liked a good uniform, and throughout history, it's always been the bad guy who dressed the best: Napoleon, the Confederates, the Nazis. If we had a good uniform, I'd collect ours as well, but what does the British Army have? Khaki. Makes them look like like a fucking swamp frog...""
:P

Ciekawe jakiej sraczki by dostały prawaki gdyby Piter powiedział, że nie zbiera polskich mundurów bo wyglądałby w nich jak żaba albo inne zwierzę :D
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: MOTÖRHEAD

31-05-2019, 22:02

Obrazek

Chyba się skuszę. Ciekawe kto będzie miał w domu większą radochę? Są jeszcze Ironi i Slayer.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: MOTÖRHEAD

22-09-2019, 22:08

Chciałem skompletować dyskografię. Które wydania klasycznych albumów warto kupić ?

Te z lat 80 często są bez tekstów.Jak jest z ich brzmieniem ?
Wydania z Castle brzmią OK, ale wydane są biednie - brak tekstów, generyczne tyły okładek.
Te dwópłytowe wyglądają OK, ale nie wiem jak z brzmieniem (słyszałem tylko "Another Perfect Day" i było OK).

Ktoś doradzi ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: MOTÖRHEAD

22-09-2019, 22:21

Bloodcult pisze:Te dwópłytowe wyglądają OK, ale nie wiem jak z brzmieniem (słyszałem tylko "Another Perfect Day" i było OK).
mam 3 takie wydania (akurat APD 1cd) i są ok ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: MOTÖRHEAD

22-09-2019, 22:53

Nie lepiej od razu walić winyle?
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: MOTÖRHEAD

23-09-2019, 08:32

Bloodcult pisze:Chciałem skompletować dyskografię. Które wydania klasycznych albumów warto kupić ?

Te z lat 80 często są bez tekstów.Jak jest z ich brzmieniem ?
Wydania z Castle brzmią OK, ale wydane są biednie - brak tekstów, generyczne tyły okładek.
Te dwópłytowe wyglądają OK, ale nie wiem jak z brzmieniem (słyszałem tylko "Another Perfect Day" i było OK).

Ktoś doradzi ?
Kupuj dwupłytowe, dobrze brzmią i ładnie się prezentują jako seria na półce.
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: MOTÖRHEAD

23-09-2019, 21:48

W październiku powinny się ukazać jubileuszowe wydania dwóch klasyków z 1979:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re:

23-09-2019, 22:23

P. pisze:A co do bohaterów tego tematu: pod koniec lat 80. czy na początku 90. większość osób słuchających tzw. mocniejszej odmiany metalu (thrash, potem death i black metalu) nie znała takiego motorhead, a wręcz ignorowała ten niematalowy zespół, słusznie przy tym określając ich muzykę wyrazami jakie użyłem kilka postów wyżej.

I nie ma co opowiadać bajek o jakimś wielkim wpływie na muzykę, bo takiego pan lemmy i jego motorh. nie miał. A że w ostatnich latach niejaki fenriz w wywiadach majaczy coś o wpływie motorhead na darkthrone to raczej wynik negatywnych zmian w mózgu fenriza niż prawda o tym co było kilkanaście lat temu..
[youtube][/youtube]
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: MOTÖRHEAD

23-09-2019, 22:38

U nas faktycznie tak było, że liczyła się ekstrema i duża część publiki patrzyła krzywo na zespoły nie do końca metalowe. Trochę pomagały covery w wykonaniu znanych bandów, ale generalnie nawet nie wszyscy wiedzieli, że to covery. Za granicą pewnie świadomość była znacznie większa pod tym względem, zresztą MOTORHEAD dawał koncerty z zespołami metalowymi jak SLAYER, SODOM itd.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
535

Re: MOTÖRHEAD

23-09-2019, 22:50

Co prawda pierwszą moją naszywką, była "gumowa" okładka Orgasmatron z logo motorhead, ale tak mniej więcej sprawy się miały. W Polsce liczyło się przede wszystkim to, kto szybciej i mocniej. Aczkolwiek pamiętam, że w telewizji pojawiały się jakieś krótkie wzmianki, że taka kapela istnieje, okraszone fragmentami koncertów. W czasopismach typu Na Przełaj, Magazyn Muzyczny, czy Non Stop także motorhead nie byli kapelą nieznaną. Oczywiście w radio także nie ukrywano istnienia tej formacji i w przeciwieństwie do Venom, prezentowano ich numery.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: MOTÖRHEAD

23-09-2019, 23:10

Czasami na Bemowie albo Ursusie widuję stare volvo oklejone napisami motorhead, lemmy i grafikami z płyt. Jakiś brodacz nim jeździ. Może to ktoś z masterfula :)

Motorhead nie zmieścił się w żadne subkultury.
Za lekki dla metali, nieprzystający do punków.
Z jednej strony anarchista, a z drugiej zbierał naziolskie gadżety. Anglik, który wybrał życie w Stanach. Najperw grał spacerocki, by stać się kowbojem hardrocka. Przedziwna, ale autentyczna zarazem mieszanka.

To jeden z pierwszych zespołów, jaki poznałem, lubię ale rzadko słucham, bo nigdy mnie nie intrygował muzycznie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: MOTÖRHEAD

16-06-2020, 22:50

To doskonała wiadomość dla fanów ciężkich brzmień. W przyszłym roku mają ruszyć zdjęcia do filmu "Lemmy". Będzie to biografia Lemmy'ego Kilmistera – ikony rocka, ojca chrzestnego heavy metalu, lidera zespołu Motörhead. Film wyreżyseruje Greg Olliver, który ma już na koncie dokument o legendarnym muzyku.

Produkcja skupi się na młodości zmarłego w 2015 roku rockmana, którą spędził w Anglii, jego doświadczeniach w roli członka ekipy technicznej Jimiego Hendrixa oraz początkach kariery muzycznej w zespole Hawkwind (z którego został usunięty ze względu na zachowanie). Dopiero w wieku 30 lat Kilmister zaczął tworzyć na własny rachunek, a założona przez niego grupa Motörhead raz na zawsze zmieniła świat rock and rolla.

Scenariusz napisali Medeni Griffiths i Greg Olliver. Todd Singerman, menedżer zespołu, będzie producentem wykonawczym. Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w główną rolę.
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: MOTÖRHEAD

16-06-2020, 22:55

^
No i elegancko. Od Motorhead biorę wszystko jak leci po szynach. Jak nie spierdolą tego filmu, zrobią go z jajem i bez kompromisów, to będzie git.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: MOTÖRHEAD

17-06-2020, 00:08

Znając współczesne trendy to Lemmiego zagra pewnie Joey Batey albo Logan Browning :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: MOTÖRHEAD

01-10-2020, 01:18



Blast from the past :)
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: MOTÖRHEAD

14-11-2020, 12:36

fanów może zainteresuje..
DEATH BEAT MAGAZINE 003

In celebration of the 40th anniversary of "Ace of Spades", we're happy to announce the pre-order for the long-awaited third issue of Linnéa's interview zine DEATH BEAT.

This MOTÖRHEAD special contains original interviews with the classic line-up members Lemmy, Fast Eddie Clarke and Philthy Animal Taylor - including an in-depth double-article on the latter from 2012 where Linnéa tracks down Philthy in his family home in the UK and goes there to meet the drummer and find out what happened to him after he left the band.

64 pages of rock n' roll heart, soul & lunacy.
A5 format. Silver foil embossed cover.
Limited to 200 copies!

"I was a music journalist for over a decade and some years back I started re-publishing old interviews, along with new ones, in the form of Death Beat Magazine. Motörhead is one of my favourite bands so I wanted to take the opportunity to show my humble appreciation by offering these gems to the underground community as a Death Beat special. The pieces on Philthy were published in Swedish back when, but as far as I know nothing close to this story has ever been told in English. It is a wild ride, so unfasten your seatbelts!" /Linnéa

DBM #003 is out Nov 27, 2020
Preorder:
https://www.rapideyerecords.com/
Obrazek
ODPOWIEDZ