MEGADETH

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: MEGADETH

29-05-2019, 18:17

Żułek pisze:High Speed Dirt ? serio ? dla mnie to jeden z najgorszych kawałków na CTE ale co kto lubi ;)
Nie jest to także mój ulubiony utwór. Chodziło mi konkretnie o spontaniczną i niespodziewaną akustyczną solówkę z iskrą. Nie wyobrażam sobie, żeby nagle Broderick w środku utworu wyleciał z taką improwizacją ocierającą się o jazz. Za to Kiko? Czemu nie. Jestem przekonany, że na nowym albumie pojawi się trochę jego stylu, coś wiecej niż czysty shred. Już na Dystopii był kompozytorem kilku sensownych zagrywek, chociażby w tym utworze instrumentalnym.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: MEGADETH

29-05-2019, 22:47

no tak teraz ma to sens ;)
jak zwykle nie czekam na nowy album i bede marudził jak wyjdzie ale i tak kupie :P

co do okładki Juniora to rzeczywiście coś z nią jest nie teges :P

EDIT:

no nie znowu ? eh
MEGADETH's 11th studio album, entitled United Abominations, was first released on May 15, 2007. Debuting at No. 8 on the Billboard chart, it was their highest debut since 1994's Youthanasia. The album was voted No. 1 metal album of the year by several publications and was hailed by critics and fans alike as one of the finest of the band's career and was revered as their best in a decade.
The new reissue has been fully remastered by producer Ted Jensen (Guns N' Roses, Mastodon, Machine Head and Trivium) and includes rare bonus track "Out on the Tiles" on the CD version - a cover of the Led Zeppelin classic.

TH1RT3EN was another instant classic in the MEGADETH oeuvre upon its release on November 1, 2011. Darker, heavier and more immediate than its predecessor, the album has become a firm fan favorite and has only further cemented MEGADETH in the halls of heavy metal history as one of the greats.
This new reissue includes rare bonus track "Public Enemy No.1 (Live)" on the CD version.

Endgame is the 12th studio album from these thrash metal legends and was originally released on September 15, 2009. Following on from the trends and acclaim of its predecessor it earned several awards and praise from critics and fans alike - some calling it "their finest hour" and "an incredibly powerful album".
The new reissue has been fully remastered by producer Ted Jensen (Guns N' Roses, Mastodon, Machine Head and Trivium) and includes rare bonus track “Washington Is Next! (Live)” on the CD version.
a to wszystko 26 lipca, oczywiście w digi jak poprzednie dwie :/
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: MEGADETH

29-05-2019, 23:33

Nie rozumiem sensu takich wznowień. Owszem, w 2004 była to dobra decyzja, niektóre stare albumy rzeczywiście wymagały korekty, chociażby KIMB, który zyskał nowe życie - w ogóle wprowadzały one stosunkowo spore zmiany w stosunku do oryginałów.

Osobiście co prawda częściej wracam do oryginalnych wersji, ale zdaje sobie sprawę, że wznowienia są zrobione rzetelnie i mogą się podobać. Ale remastery albumów nowych, nagranych już w czasach cyfrowych, gdzie wszystko jest zrobione jak należy? Lipa trochę. Szczególnie, że nawet te bonusy są doklejane na chama, aby coś było. Jakaś demówka, czy alternatywny miks cieszyłyby na pewno bardziej, niż denny live, jeszcze z okresu, który jest bdb udokumentowany przez zespół. Słuchałem jakiś czas temu TSHF i szczerze powiedziawszy dużej różnicy nie usłyszałem. A szkoda, bo ten album aż prosił się o wyeksponowanie perkusji i podrasowanie gitar.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: MEGADETH

30-05-2019, 11:34

To jest zagrywka skierowana do osób które kupią po raz kolejny ten sam album, prawda Żułek? ;)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: MEGADETH

30-05-2019, 14:49

prawda :(
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: MEGADETH

30-05-2019, 14:56

Ja się jeszcze biję z myślami, czy zakupić w końcu te remastery z 2004. W ogóle to dostanę je gdzieś jeszcze?
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: MEGADETH

30-05-2019, 15:14

Tak, tylko te są obecnie dostępne w sprzedaży w niskich cenach, zwyczajnych wersji już nie znajdziesz. Pytanie tylko, czy warto. Zmiany dosyć spore w większości materiałów, ale żeby tak naprawdę pomogły któremuś albumowi, to tylko KIMB i CTE (brzmi bardziej konkretnie, agresywniej). W RiP zmiany kosmetyczne, w PS więcej basu, w SFSG wycięto całą surowiznę (co akurat na ten album wpływa negatywnie), a CW i Y nawet za dobrze nie pamiętam w wersjach remasterowych, ale wydaje się, że niewiele się różnią poza tym, że wycięto "analogową duszę" tychże produkcji. A szkoda, bo Youthanasia dzięki temu zawsze tak płynęła fajnie.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: MEGADETH

30-05-2019, 15:24

Zwyczajne (oprócz KIMBABIG) już mam, ale zawsze mnie te remastery korciły. Tak ze zbieractwa najbardziej :).
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: MEGADETH

30-05-2019, 16:22

Anzhelmoo pisze:Tak, tylko te są obecnie dostępne w sprzedaży w niskich cenach, zwyczajnych wersji już nie znajdziesz. Pytanie tylko, czy warto. Zmiany dosyć spore w większości materiałów, ale żeby tak naprawdę pomogły któremuś albumowi, to tylko KIMB i CTE (brzmi bardziej konkretnie, agresywniej). W RiP zmiany kosmetyczne, w PS więcej basu, w SFSG wycięto całą surowiznę (co akurat na ten album wpływa negatywnie), a CW i Y nawet za dobrze nie pamiętam w wersjach remasterowych, ale wydaje się, że niewiele się różnią poza tym, że wycięto "analogową duszę" tychże produkcji. A szkoda, bo Youthanasia dzięki temu zawsze tak płynęła fajnie.
hmm czy ja wiem ? mi akurat CW i Y (+Risk) się podobają (chociaż dodatkowe solo w Train bez sensu)
tych dwóch chyba najczęściej słucham
RIP może kosmetyczne zmiany ale brzmi to super (poza chórkami w TNP)
PS i SF faktycznie brakuje tego surowego klimatu
ale fajnie mieć wszystko, jak się połozy wszystkie obok siebie to tworzą gębe Vica ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: MEGADETH

03-06-2019, 10:43

Żułek pisze:ale fajnie mieć wszystko, jak się połozy wszystkie obok siebie to tworzą gębe Vica ;)
Teraz to mnie namówiłeś :D
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: MEGADETH

03-06-2019, 11:45

nawet znalazłem zdięcie w necie

Obrazek

prawda że ładnie ? ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: MEGADETH

04-06-2019, 21:49

Obrazek
no to wio, zaczynamy lekturę.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: MEGADETH

17-06-2019, 18:03

Houston mamy problem
I’ve been diagnosed with throat cancer. It’s clearly something to be respected and faced head on - but I’ve faced obstacles before. I’m working closely with my doctors, and we’ve mapped out a treatment plan which they feel has a 90% success rate. Treatment has already begun.

Unfortunately, this requires that we cancel most shows this year. The 2019 Megacruise will happen, and the band will be a part of it in some form. All up to date information will be at megadeth.com as we get it. Megadeth will be back on the road ASAP.

Meanwhile, Kiko, David, Dirk and I are in the studio, working on the follow up to Dystopia – which I can’t wait for everyone to hear.

I’m so thankful for my whole team – family, doctors, band members, trainers, and more.

I’ll keep everyone posted.

See you soon,
Dave Mustaine
:(
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: MEGADETH

17-06-2019, 18:16

Qrwa, nie jest to dobry news. Lata chlania, ćpania i palenia dają o sobie znać. Nie mówiąc o lizaniu cipek z różnymi wirusami (HPV np.). :-(.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: MEGADETH

17-06-2019, 19:27

Kurwa!mać!
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: MEGADETH

17-06-2019, 19:36

Wieść to tak syfiasta, że trudno ogarnąć. Pewnie rudy ma szansę na przetrwanie, ale rokowania dla zespołu są fatalne.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: MEGADETH

18-06-2019, 08:36

Bardzo szanuje gościa i bardzo trzymam kciuki. Po Youthanasii moze i średnio mnie interesuje twórczość Rudego, ale duet z Friedmanem to moim zdaniem najlepszy duet gitarowy w metalu ever.
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: MEGADETH

18-06-2019, 09:50

w płytach Endgame i Dystopia jest moc napewno jeszcze kilka równie mocnych nagra
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: MEGADETH

18-06-2019, 18:55

Przecież w oświadczeniu pisze że 90 proc na powodzenie. Także trzymamy kciuki i czekamy na nowy album
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: MEGADETH

18-06-2019, 19:12

chociaz nie słucham megadave to szkoda typa
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
ODPOWIEDZ