MAYHEM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: MAYHEM

10-12-2018, 23:01

maciek z klanu pisze:Słabe :)
Liczyłem na to, że kol. nicram podtrzyma dyskurs :S
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: MAYHEM

11-12-2018, 01:35

Wasyl pisze:A tam, gadasz od rzeczy. O ile jestem jeszcze zrozumieć krytykę (zajebistej!!) "Wielkiej deklaracji" przez blackmetalowców tradycjonalistów. Tak krytyki (również zajebistej) Chimery nie rozumiem. Gdzie tam masz przepitolenie?
wszedzie, szkoda gadać, chimera to jebany potworek, w jak najgorszym rozumieniu tego słowa
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: MAYHEM

11-12-2018, 04:51

Mayhem nie nagral slabej plyty poza EW.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: MAYHEM

11-12-2018, 04:53

bullet pisze:A mnie Maniac straszliwie wkurwia. Najdziwniejsze jest to, że ten gość ma bardzo mocny, czysty głos, a jak zaczyna się drzeć, to brzmi to dosłownie jak growling Pika-Chu. ;)
:D
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2602
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MAYHEM

11-12-2018, 07:49

ozob pisze:Mayhem nie nagral slabej plyty poza EW.
Właśnie skończyłem odsłuchiwać Esoteric Warfare i pozwolę sobie mieć odrębne zdanie.
Nie słyszałem Chimery, ale mogę z czystym sumieniem napisać, że Mayhem nie nagrał słabej płyty, przynajmniej z tych, z którymi miałem okazję się zapoznać.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: MAYHEM

11-12-2018, 07:52

Wasyl pisze:O ile jestem jeszcze zrozumieć krytykę (zajebistej!!) "Wielkiej deklaracji" przez blackmetalowców tradycjonalistów. Tak krytyki (również zajebistej) Chimery nie rozumiem.
Kiedyś już tu pisałem, że w temacie gitar i sposobu myślenia o kompozycjach, te dwie płyty pozamiatały na całej linii i stały się nową jakością w black metalu. Dojście Blasphemer'a zaowocowało wyniesieniem Mayhem na wyższy poziom muzyczny i sentymenty związane z wcześniejszymi dokonaniami tej kapeli nie mają tu nic do rzeczy.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: MAYHEM

11-12-2018, 11:18

ozob pisze:Mayhem nie nagral slabej plyty poza EW.
Ew jest zajebiste
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3155
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: MAYHEM

11-12-2018, 11:22

dla mnie EW to płyta świetna muzycznie i brzmieniowo ale zepsuta przez wokalne eksperymenty atrylii. Chłop zwariował na starośc.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: MAYHEM

11-12-2018, 11:37

maciek z klanu pisze:
ozob pisze:Mayhem nie nagral slabej plyty poza EW.
Ew jest zajebiste
Co kto lubi. Dla mnie najslabszy Mayhem.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: MAYHEM

11-12-2018, 12:54

Only_True_Believers pisze:dla mnie EW to płyta świetna muzycznie i brzmieniowo ale zepsuta przez wokalne eksperymenty atrylii. Chłop zwariował na starośc.
Momentami faktycznie za bardzo piszczy. Może chciałbyś jak fluerety?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3155
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: MAYHEM

11-12-2018, 13:51

maciek z klanu pisze:
Only_True_Believers pisze:dla mnie EW to płyta świetna muzycznie i brzmieniowo ale zepsuta przez wokalne eksperymenty atrylii. Chłop zwariował na starośc.
Momentami faktycznie za bardzo piszczy. Może chciałbyś jak fluerety?
chciałbym jak na reclaim ;)
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: MAYHEM

11-12-2018, 14:47

Plagueis pisze:
Wasyl pisze:O ile jestem jeszcze zrozumieć krytykę (zajebistej!!) "Wielkiej deklaracji" przez blackmetalowców tradycjonalistów. Tak krytyki (również zajebistej) Chimery nie rozumiem.
Kiedyś już tu pisałem, że w temacie gitar i sposobu myślenia o kompozycjach, te dwie płyty pozamiatały na całej linii i stały się nową jakością w black metalu. Dojście Blasphemer'a zaowocowało wyniesieniem Mayhem na wyższy poziom muzyczny i sentymenty związane z wcześniejszymi dokonaniami tej kapeli nie mają tu nic do rzeczy.
nie inaczej. Ordo ad Chao zresztą niszczy obiekty w podobnym stopniu. ostatnia nieco słabsza, ale wiele kapel pewnie by się dało pokroić za możliwość nagrania takiej "słabej" płyty.
Awatar użytkownika
bullet
zaczyna szaleć
Posty: 212
Rejestracja: 16-08-2007, 13:48

Re: MAYHEM

11-12-2018, 16:51

Chimera bdb.
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: MAYHEM

11-12-2018, 18:48

Only_True_Believers pisze:dla mnie EW to płyta świetna muzycznie i brzmieniowo ale zepsuta przez wokalne eksperymenty atrylii. Chłop zwariował na starośc.
też mi wokale na początku nie podchodziły, trzeba sie przegryzć, nie ma co, Attila po raz kolejny przypierdolił nową jakością, Mayhem z Attilą to obecnie jedyny zespół który pcha wózek z BM do przodu i to we właściwym kierunku na dodatek.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2602
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MAYHEM

11-12-2018, 18:48

Heretyk pisze:Ordo ad Chao zresztą niszczy obiekty w podobnym stopniu. ostatnia nieco słabsza, ale wiele kapel pewnie by się dało pokroić za możliwość nagrania takiej "słabej" płyty.
O to, to!
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: MAYHEM

12-12-2018, 08:42

Heretyk pisze:Ordo ad Chao zresztą niszczy obiekty w podobnym stopniu.
Zgadza się, świetny krążek ze specyficznym klimatem.
Heretyk pisze:ostatnia nieco słabsza, ale wiele kapel pewnie by się dało pokroić za możliwość nagrania takiej "słabej" płyty.
Dla mnie najsłabszy ich album, ale i tak szacun za to, że po odejściu Blasphemer'a nie stoczyli się i nagrali dobrą (jak na Mayhem) lub też bardzo dobrą (jak na black metal) płytę, będącą - tradycyjnie w przypadku tej kapeli - kolejnym krokiem w nieznane. To lubię w Mayhem - nigdy nie wiesz, w jaką stronę pójdą.


BTW

Zmusiłem się i przesłuchałem kilkanaście minut z tej "odświeżonej" wersji "Grand Declaration of War" i stwierdzam, że takie inicjatywy to nie dla mnie. Jasne, wszystko brzmi fajnie i czytelnie, wychodzą niuanse i niuansiki, ale co z tego, jeżeli nie zostało nic z pierwotnego, zimnego i odhumanizowanego klimatu tej płyty. To tak, jakby Mysticum nagrało na nowo "In the Streams of Inferno" z "fajnym" brzmieniem. Nie kupuję tego, ale inni zapewne kupią - wszak o to chyba chodzi. Co następne? "Odświeżone" "De Mysteriis Dom Sathanas"? Kasa musi się zgadzać.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: MAYHEM

12-12-2018, 14:23

też tego nie pojmuję i w życiu bym nie kupił takiej wersji. a już jakieś opowieści twórców, że to brzmienie się "brzydko zestarzało" itd. uważam za kuriozum
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: MAYHEM

12-12-2018, 17:06

Brzmienie DMDS nie zestarzalo się nic A nic. GDOW bardzo. Nową wersja brzmieniowa bardzo mi się podoba. Kupuje to chociaż wiem że tak naprawdę chodzi o piniądz
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: MAYHEM

12-12-2018, 17:57

Lucek pisze:Mayhem z Attilą to obecnie jedyny zespół który pcha wózek z BM do przodu i to we właściwym kierunku na dodatek.
He he:-) Na przykładzie samej Norwegii mógłbym wymienić jeszcze jedną nazwę, ale może sam pokombinujesz. Co więcej, ten zespół im jest starszy, tym lepszy.
'Come the Blessed Madness'
Janusz Kobus
rozkręca się
Posty: 88
Rejestracja: 09-03-2018, 00:02

Re: MAYHEM

12-12-2018, 20:51

BTW

Zmusiłem się i przesłuchałem kilkanaście minut z tej "odświeżonej" wersji "Grand Declaration of War" i stwierdzam, że takie inicjatywy to nie dla mnie. Jasne, wszystko brzmi fajnie i czytelnie, wychodzą niuanse i niuansiki, ale co z tego, jeżeli nie zostało nic z pierwotnego, zimnego i odhumanizowanego klimatu tej płyty. To tak, jakby Mysticum nagrało na nowo "In the Streams of Inferno" z "fajnym" brzmieniem. Nie kupuję tego, ale inni zapewne kupią - wszak o to chyba chodzi. Co następne? "Odświeżone" "De Mysteriis Dom Sathanas"? Kasa musi się zgadzać.[/quote]


No przecież ukazało się "odświeżone" DMDS, wyszło na LP i DVD, a nazywa się DMDS Alive ;)
ODPOWIEDZ