AFTERBIRTH

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15074
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 15:18

Drone pisze:Bardzo mi się podoba to, co słyszę. Dobrze, że to robią dziady - od razu słychać w tym klasę i dojrzałość. Zmęczony jestem płytami młodziaków, którzy grają supertechnicznie, ale poza tym niewiele z tego wynika.

Jest w tym trochę racji, ale osobiście uważam że podobny materiał mógłby wyjść również spod palców młodzieniaszków, a punktem wyjścia jest tutaj produkcja i brzmienie tego albumu. Bardzo dużo tych wszystkich supertechnicznych płyt jest przeprodukowana, klinicznie czysta, sterylna i pozbawiona pazura. Tam każdy chce popisać się swoimi umiejętnościami i chce, aby było to słychać.

Tutaj mimo że muzyka nie jest łatwa, zrezygnowano z takiego sterylnego brzmienia. Takie pojawiło się na debiucie, może nie takie klinicznie czyste, ale jednak. Tutaj jest więcej brudu, mięsa w gitarach i to powoduje, że brzmi to inaczej od tych wszystkich zespołów, które stawiają na technikę gry.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 15:39

Problemem dzisiejszych czasów jest to, że wychodzi masa doskonale zagranych i wyprodukowanych płyt, które albo są mało oryginalne, albo zwyczajnie nieciekawe kompozycyjnie. Słuchając takiej płyty ma się wrażenie dysonansu: z jednej strony jest super, wszystko słychać, partie są wykonane nienagannie, ale kompletnie nie ma się ochoty do czegoś takiego wracać.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15074
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 15:51

Jak w takim razie oceniasz brzmienie na "Four dimensional flesh"?
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 17:02

Muszę posłuchać z płyty, ale póki co wydaje mi się, że proporcje między nowoczesnością a zmasowanym, lekko nieczytelnym brzmieniem są właściwe.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 17:21

Drone pisze:Słuchając takiej płyty ma się wrażenie dysonansu: z jednej strony jest super, wszystko słychać, partie są wykonane nienagannie, ale kompletnie nie ma się ochoty do czegoś takiego wracać.
Myślę, że co nieco wspólnego z tym ma fakt, że młodzi adepci wioseł czy bębnów przechodzą dziś znacząco odmienną ścieżkę edukacyjną niż poprzednie pokolenia. Kiedyś trzeba było wiedzę zdobywać, czasem wręcz ją komuś wydzierać, a przede wszystkim dużo, dużo SŁUCHAĆ. Teraz wszystko jest podane na tacy, ilość materiałów szkoleniowych jest ogromna, są kompletne i często sprofilowane pod konkretny gatunek, to samo zresztą dotyczy możliwości nagrywania, stąd bardzo łatwo zafascynować się tym, że brzmimy dobrze (bo duuuuuużo łatwiej jest dziś zabrzmieć dobrze), od niechcenia zapierdalamy 300 BPM, znamy 60 skal i bierzemy sweepem wszystkie przepisowe arpeggia. Tylko na koniec muzyki jakoś w tym mało. Na YT jest sporo tych gitarowych ekwilibrystów, co to z nudów i dla podbicia wyświetleń robią jakieś cuda typu rzucanie kostkami żeby określić metrum i przetwarzanie liczby Pi na skale - i fajnie, ale mam wrażenie, że spora część tego nowego technicznego death metalu też jest robiona według podobnej metody...
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 17:39

^ O to to!
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15074
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 19:17

WaszJudasz pisze:Teraz wszystko jest podane na tacy, ilość materiałów szkoleniowych jest ogromna, są kompletne i często sprofilowane pod konkretny gatunek, to samo zresztą dotyczy możliwości nagrywania, stąd bardzo łatwo zafascynować się tym, że brzmimy dobrze (bo duuuuuużo łatwiej jest dziś zabrzmieć dobrze), od niechcenia zapierdalamy 300 BPM, znamy 60 skal i bierzemy sweepem wszystkie przepisowe arpeggia. Tylko na koniec muzyki jakoś w tym mało. .

No niestety, sporo tego nowoczesnego death metalu tak właśnie wygląda. Brzmi to czasem świetnie, czasem zbyt plastikowo, muzyk albo ktoś kto coś tam umie zagrać na gitarze a nie tylko na grzebieniu wpada w zachwyt, ale koniec końców mało w tym wszystkim muzyki. To jakiś wyścig zbrojeń kto w minute wpierdoli więcej riffów. Tymczasem jest sporo zespołów grindowych chociażby, które stworzą utwór z dwóch, trzech riffów i wyrywa on z butów.

Pewnie będzie to myślenie życzeniowe, ale gdyby za przykładem Afterbirth zespoły przyłozyły większą wagę nie tylko do konstrukcji zawiłych riffów, ale też do większego "umuzykalnienia", a także podążyły ścieżką Nowojorczyków jesli chodzi o brzmienie, to byłby to bardzo duży skok jakościowy w tej muzyce. Mielibyśmy być może wysyp naprawdę znakomitych albumów, jak z początku lat 90-tych.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 19:27

Ja w ogóle nie wiem skąd się wzięły te wynurzenia i jak się ma muzyka Afterbirth do młodych grajków. To zupełnie inny muzycznie świat przecież. Lepiej zestawiać Afterbirth z tymi wszystkim starymi załogami, które zaliczają głośne powrotu, bo to przecież mniej więcej to samo pokolenie
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 19:30

Harlequin pisze:Ja w ogóle nie wiem skąd się wzięły te wynurzenia i jak się ma muzyka Afterbirth do młodych grajków. To zupełnie inny muzycznie świat przecież. Lepiej zestawiać Afterbirth z tymi wszystkim starymi załogami, które zaliczają głośne powrotu, bo to przecież mniej więcej to samo pokolenie
jak to skąd? Drone i wszystko jasne ;-)
13.04.2024
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: AFTERBIRTH

25-03-2020, 22:34

Porównanie wzięło się stąd, że grają współcześnie, to nie jest TEN death z przełomu lat 80 i 90, tylko death, w którym słychać wpływy tego, co się wydarzyło w metalu przez ostatnie 25 lat (choć niekoniecznie się to wszystkim musi podobać, są tutaj znani malkontenci ;) Grają nowocześnie, ale przy tym dojrzale, co odróżnia ich od kapel młodych, sprawnych technicznie, ale nie potrafiących (jeszcze) tak jasno i zdecydowanie mówić swoim głosem.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2151
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: AFTERBIRTH

26-03-2020, 09:34

Dla mnie wokal jest nie do przejścia, jak słyszę to bulgotanie to stop się sam wciska.
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AFTERBIRTH

26-03-2020, 10:49

Kilgore pisze:Dla mnie wokal jest nie do przejścia, jak słyszę to bulgotanie to stop się sam wciska.

nie można wykluczyć, że na zakaźnym nagrywali> obustronne zap.płuc. > duszonko> i te sprawy. zrozum człowieka; -)
13.04.2024
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: AFTERBIRTH

26-03-2020, 16:10

Kilgore pisze:Dla mnie wokal jest nie do przejścia, jak słyszę to bulgotanie to stop się sam wciska.
Myślałem, że tak samo zareaguję, bo nie lubię tej estetyki slamming death metalu i świniaków za mikrofonem. Ale zażarło.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: AFTERBIRTH

31-03-2020, 23:34

W oczekiwaniu na pojawienie się nowej płyty na cd, słucham sobie "Maggots in her smile", które do mnie przyszło na cd. Fantastyczna jest ich muzyka, trafiają do mnie idealnie.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: AFTERBIRTH

01-04-2020, 07:42

moonfire pisze:
Kilgore pisze:Dla mnie wokal jest nie do przejścia, jak słyszę to bulgotanie to stop się sam wciska.
Myślałem, że tak samo zareaguję, bo nie lubię tej estetyki slamming death metalu i świniaków za mikrofonem. Ale zażarło.

Co prawda przesłuchałem tylko dwa razy i to z youtuba. ale płyta mi się podoba.
Muzyka warta szerszego rozpropagowania.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: AFTERBIRTH

01-04-2020, 16:24

alescie nasrali postow w temacie o zespole, ktory mial szanse na gora dwadziescia postow.

mam wrazenie, ze nie doceniacie jedynki - to rowniez swietny material, byc moze odrobine za dlugi, no i brzmieniowo dwojka wygrywa.
Obrazek

Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15074
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: AFTERBIRTH

01-04-2020, 19:10

Jak widać, Masterful nadal potrafi zaskakiwać ;-)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: AFTERBIRTH

03-04-2020, 09:14

Dotarło! :) Odsłuch w domu dziś wieczorem, ale rip poczyniony, więc jestem na bieżąco. ;) No to jedziemy...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: AFTERBIRTH

03-04-2020, 09:31

Brałeś cd czy lp? I skąd?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: AFTERBIRTH

03-04-2020, 10:35

https://www.dodax.pl/pl-pl/search/?s=afterbirth" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ