ELDER

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

ELDER

23-06-2017, 14:45

Wyszedł właśnie nowy krążek ekipy ze Stanów, która swoją drugą pełną pozycją pt. Dead Roots Stirring z 2011 wypłynęła na szersze wody w gatunku z okolic stonerowych. Jak dla mnie całkowicie zasłużenie, bo zasłuchiwałem się w tym krążku dziesiątki razy. Następny ich album Lore wyszedł dopiero po czterech latach i mimo, że dobry, mimo, że odbiór miał całkiem przyzwoity to mnie osobiście lekko rozczarował. Nawet ciężko mi powiedzieć dlaczego. Po prostu nie wszedł i tyle.
Dochodząc do meritum - Reflections of a Floating World na razie mam z wypożyczalni, ale po tych kilku już przesłuchaniach wiem, że będzie kupowane. 6 długich kompozycji, zamkniętych w 64 minuty nie dłuży się ani przez moment. Chłopaki zdecydowanie mają swój sound, którego nie pomylisz, z żadnym innym zespołem. Wiadomo, obracają się cały czas w sumie oklepanych strukturach stonerowo doomowych, ale do tego całego sosu dodają całe multum swojego jedynego brzmienia. Jestem kupiony, zdecydowanie jedna z najepszych płyt gatunkowych w tym roku.

Obrazek
Karkasonne

Re: ELDER

11-09-2017, 20:55

Jeden z tych tematów, które gdzieś niesłusznie utknęły, a szkoda. Pałowaliśmy się nad Samsara Blues Experiment i podobnymi, a Elder przepadł. Niby stoner rock, ale taki z wyczuciem – a czuć, że tęskno im za prog rockiem, płaczą za bluesem, i nie muszą się na nic silić, bo wychodzi im bardzo naturalnie, z przestrzenią i luzem. Ciągle myślę o takiej kapeli Giants, gdy ich słucham, w sumie nie wiem czy słusznie bo nie słuchałem od wielu lat i pewnie bym o nich całkiem zapomniał, gdyby nie to. Przypomniała mi się taka anegdota. Byłem z wizytą na próbie u znajomego zespołu. I potem mówię co słyszałem w tym co grają, i wymieniłem też Samsara Blues Experiment. Na co kumpel z kapeli mówi: ,,Co? Przecież ja tego nawet nie słyszałem. Michał, słuchałeś tego?", na co Michał spuścił głowę i z wyrazem twarzy winowajcy wyznał: ,,W chuj."
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: ELDER

11-09-2017, 21:07

nie skrew, w środowisku bardzo szanowani i wielbieni wręcz. słucham, i bardzo lubię, od Dead Roots Stirring (bardzo dobry, nawet bardzo bardzo dobry, gdyby nie to, że twórcze odtwórstwo, wywołaliby niemałe trzęsienie) i bardzo wypatrywałem tej płyty. teraz leży, czeka na swoją kolej :)

a propos skrew: kolejny dobry zespół.
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: ELDER

24-02-2020, 19:37

Obrazek

Kawałek:
https://beholdtheelder.bandcamp.com/track/embers" onclick="window.open(this.href);return false;

Albume 24 kwietnia.
ODPOWIEDZ