MANIAC (Hiszpania)

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

MANIAC (Hiszpania)

10-06-2017, 06:22

Dawno nie zakładałem nowego tematu o żadnej kapeli. Czas nadrobić zaległości, niniejszym prezentuję M-A-N-I-A-C z Hiszpanii.
Grupa istnieje od 2011 roku, na koncie ma kilka wydawnictw, w tym debiutancki album pod tytułem "Vermin Hell" z 2015 r. Śmiało mogę napisać, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z takich klimatów nic nie wkręciło się równie mocno w moje zwoje (oł je, oł je, oł je!) mózgowe. Jakich klimatów zapytacie? Proste, obskurne, surowe i porywające umpa, umpa do przodu. Dla fanów: TOXIC HOLOCAUST, BLIZZARD, BUNKER 66, MIDNIGHT, GEHENNAH, BULLDOZING BASTARD i wielkiego debiutu BATHORD. Bas rzęzi jakby go sobie Lemmy z Cronosem z rąk wyrywali, perkusja (obsługiwana przez śliczną panią ) wchodzi w idealną synchronizację z tempem pulsowania krwi słuchacza, gitary plują prostymi, ale jakże skutecznymi riffami o lekko melodyjnym posmaku, a na wokalu "black crow on a tombstone". Wszystko razem ma taką moc oddziaływania, że osobiście nie miałem problemu z odnalezieniem właściwej drogi w gąszczu premier, nowości i zalewie wydawnictw wszelkiego autoramentu. Moje łapska niezwykle regularnie i niezwykle często wyciągam na półkę w kierunku debiutanckiej płyty Hiszpanów. Są tygodnie, że w ogóle z odtwarzacza nie wychodzi. Słuchać się chce! Polecam.
Przez wiele miesięcy słuchałem tego z jebanego YouTube jak jakiś wykolejeniec, nierzadko olewając cedeki z własnej kolekcji. Jakieś półtora miesiąca temu kupiłem za grosze na Allegro.

Tu płyta do odsłuchu: " onclick="window.open(this.href);return false;

Być może mógłbym wrzucić do tematu "Jednostrzałowcy", ale mam nadzieję, że na jednej płycie nie zakończą.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: MANIAC (Hiszpania)

03-02-2019, 21:29

Korzystając z chwilowego nadmiaru wolnego czasu, postanowiłem sprawdzić kapele z kilku starych tematów, które nie doczekały się odpowiedzi. Mając w pamięci podobną sytuację z wątkiem o SANCTUS INFERNUM, którego debiut po kilku przesłuchaniach bardzo mi spasował, postanowiłem po raz kolejny sprawdzić coś od Mańka. W tym przypadku poszło o wiele szybciej, gdyż "Vermin Hell" leci dziś już 3 raz i od samego początku wchodzi niczym popijany właśnie zimny browar. Świetny thrash/speed zagrany na jedną gitę z wysuniętym, potężnym basem i natchniony najlepszymi z możliwych wzorców, przez co obstawiam, że nie są to jakieś młodziki. Całość robi wrażenie, jakby była nagrywana na "setkę" co daje jeszcze większego kopa. Niby nic nowego i odkrywczego, a odpale chyba po raz 4 dziś. Oby nie zakończyli na tej jednej płycie. Pozdro Maniek :piwo:
PENIS METAL
ODPOWIEDZ