Corpse Garden

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Corpse Garden

21-01-2017, 10:07

Kwintet z dalekiej Kostaryki, mający na koncie demo, dwa single i dwa pełniaki. Grają intensywny, klimatyczny death metal z wyraźnymi wpływami Morbid Angel i paru innych tuzów rzeźni, ale też sporym ładunkiem własnej inwencji i...chwytliwości.
Płyta "Entheogen" to chyba najczęściej przeze mnie słuchany krążek deathmetalowy w przeciągu ostatnich miesięcy. Bardzo czytelna produkcja (co warto zauważyć w kontekście kraju pochodzenia), masa świetnych, zapadających w pamięć riffów, fajnie wysunięty (i fajnie plumkający) bas i charakterystyczna "transowość" tego krążka czynią go płytą, od której ciężko się uwolnić. O dziwo, czas trwania tego kolosalnie długiego (62.17 min.) - jak na death metal - krążka w żaden sposób nie wpływa negatywnie na jego odbiór, wręcz przeciwnie. Kapitalna rzecz!

[youtube][/youtube]
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Corpse Garden

28-11-2017, 10:50

20 listopada wyszedł nowy krążek Kostarykańczyków i muszę przyznać, że dużo się zmieniło w ich muzyce - jestem pod wrażeniem.

[youtube][/youtube]

Świetna okładka, bardzo dobry utwór.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Corpse Garden

28-11-2017, 10:56

Chętnie obadam, w końcu nie od dziś wiadomo, że Kostaryka to zagłębie deathmetalowe ;)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Corpse Garden

28-11-2017, 11:09

;)

Naprawdę ciekawa kapela, a ten nowy krążek totalnie zaskakujący i to jak najbardziej na plus.

Zapomniałem dodać, że wydawcą nowej płyty jest Godz ov War, a płytka jest od wczoraj (a nie jak błędnie napisałem wyżej od 20.11) w sprzedaży. Można zamawiać tutaj:
http://godzovwar.com/shop/pl/glowna/147 ... o-269.html
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Corpse Garden

28-11-2017, 13:27

Posłuchałem sobie tej płyty z 2015 do połowy i wyłączyłem. Niezłe, niby wszystko na miejscu, ale jakoś brakuje mi tam pierdolnięcią. Za to ten numer z nowej płyty, który wrzuciłeś zaciekawił na tyle, że zabieram się za iao 269

edit: właśnie sprawdziłem, że w składzie nie ma ani jednego muzyka, który byłby w zespole od samego początku :D Normalnie Napalm Death :D
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Corpse Garden

28-11-2017, 13:43

Harlequin pisze:Posłuchałem sobie tej płyty z 2015 do połowy i wyłączyłem. Niezłe, niby wszystko na miejscu, ale jakoś brakuje mi tam pierdolnięcią.
"Entheogen" bardziej na klimat jest nastawiony, niż na mielonkę, aczkolwiek blastów na płycie trochę jest.
Harlequin pisze: Za to ten numer z nowej płyty, który wrzuciłeś zaciekawił na tyle, że zabieram się za iao 269
Obawiam się, że możesz się rozczarować, bo nowy krążek jest jeszcze bardziej klimatyczno-transowy od poprzednika, a w dodatku dużo tu wpływów spoza death metalu (ale bez żadnych lukrów), które raczej nie idą w stronę łupanki. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Corpse Garden

28-11-2017, 14:09

Plagueis pisze:
Harlequin pisze:Posłuchałem sobie tej płyty z 2015 do połowy i wyłączyłem. Niezłe, niby wszystko na miejscu, ale jakoś brakuje mi tam pierdolnięcią.
"Entheogen" bardziej na klimat jest nastawiony, niż na mielonkę, aczkolwiek blastów na płycie trochę jest.
Harlequin pisze: Za to ten numer z nowej płyty, który wrzuciłeś zaciekawił na tyle, że zabieram się za iao 269
Obawiam się, że możesz się rozczarować, bo nowy krążek jest jeszcze bardziej klimatyczno-transowy od poprzednika, a w dodatku dużo tu wpływów spoza death metalu (ale bez żadnych lukrów), które raczej nie idą w stronę łupanki. ;)
Jestem blizej końca płyty i podoba mi się bardziej niż poprzednia. Mam troche skojarzenia z FLOURISHING, tyle ze Kostarykance faktycznie grają jakby bardziej transowo. Brzmienie jest spoko, dysonanse wyjątkowo mnie nie drażnią. Jest kilka dłużyzn, kawałek nr 5 spokojnie mogliby skrócić lub wywalić. Generalnie podoba mi sie płyta, na pewno godna uwagi i dość twórcza rzecz. W sumie mi się podoba chyba najbardziej spośród tych wszystkich okołodysonansowych śmierć metali z ostatniego okresu.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Corpse Garden

28-11-2017, 15:51

No i fajnie. :) Porównanie z Flourishing całkiem na temat - kombinują momentami w podobny sposób i tym samym odświeżają formułę death metalu za pomocą zbliżonych środków. Płytka u mnie zyskuje z każdym odsłuchem, na dniach dobiorę jeszcze coś i zamawiam.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Corpse Garden

30-11-2017, 06:43

Posłuchałem. "Entheogen" to naprawdę znakomita prog death metalowa płyta. Być może zakupię. Wchodzi jak w masło. Sporo technicznych zagrywek, przebojowości i zajebistego basu. Ogólnie ta płyta ma w sobie jakiś taki pozytywny pierwiastek, kipi energią i młodzieńczą werwą. Następnie zabrałem się za"iao 269" i pierwsza myśl - qrwa co za kloaczne DSO-pochodne, black metalowe gówno. Jakbym słuchał zupełnie innego zespołu. Co prawda są jakieś fajne momenty, ale jest mi zawsze przykro gdy death metalowcy wchodzą po uszy w black metalowe szambo. I to wątpliwej jakości. Podsumowując - "Entheogen" zdecydowanie tak, "iao 269" - niech spierdalają.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Corpse Garden

30-11-2017, 10:03

@Nicram

Chyba jakiś problem jest z wysyłaniem wiadomości na PM, więc tu Ci odpowiem. "Entheogen" brałem u któregoś z naszych dystrybutorów - jeżeli mnie pamięć nie myli, był to Helltharsher. Cena płytki wynosiła bodajże 29 zł.

Co do samej płyty, w zasadzie napisałeś wszystko to, co sam mógłbym napisać. :) Często wracam do tego krążka. Natomiast co do nowej, widzę, że do porozumienia raczej nie dojdziemy. ;) Wkręca mi się coraz bardziej, cały czas coś nowego na niej odkrywam - świetny, wielowymiarowy krążek.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
ODPOWIEDZ