ALTARAGE !

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 15:30

Altarage jest dobre. Tylko tyle i aż tyle. Nic więcej. Osobiście, mi na półce potrzebna by nie była.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16177
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 16:53

byłoby ok, jakby każdego kolejnego roku pojawiało się więcej dobrych, albo tylko średnich płyt, jak ta o której mowa

uprzedzając zdanie, które tutaj padło kiedyś "milion much nie może się mylić" i zaraz może znów paść, ja mam taką oto obserwację:

1. może się podobać, może się nie podobać. może być uznana za czołówkę zeszłego roku, albo i nie. kwestia indywidualna. po dyskusji na MMF widać, że płyta "zaistniała" w zeszłym roku. zresztą nie tylko w Polsce. i nie jako jakiś (ewentualny) lokalny hajp (zresztą trudno mówić o hajpie w przypadku zespoły który wydał jedną epkę i jedną płytę).

2. jak się spojrzy na takie NWN Forum, to można odnieść wrażenie, że zarówno CdG, Recluse, DSO czy Altarage stoją w jednym szeregu. dużo opinii. różnych. w większości na TAK. topic'i rozwinięte poza standardowe wpisy.

3. jak się spojrzy na MetalArchives = 5 recenzji. na płytę wydaną rok temu to dużo. to też sugeruje, że ludzie ją dostrzegli.

a co do takich tam uszczypliwości, że kaptury, ładne sesje, tajemniczość. nie znalazłem informacji, ale domniemam, że za tym stoją jacyś starzy wyżeracze. może i skumali, że to teraz trendi. mi się to specjalnie nachalne nie wydaje. tak jak było na początku rozkminiania tego zespołu - wymyślili się kompletnie. okładka, imidż. pewnie za kilka lat będą mieć problem, jak się stanie to niemodne i coraz bardziej śmieszne. pośrednio Nihil to uchwycił ws. Morowe. pułapka z której niełatwo wyjść. w szczególności, kiedy zahacza się o śmieszność z przebierankami (choć takie Kiss nie odpuszcza, da się?).

brzmienie wypolerowane? teraz przy nowym Immolation będzie brzmienie wypolerowane. takie co niszczy całą moc takiego grania. płyta Altarage jest kurewsko dobrze wyprodukowana i kwestia oceny, czy powinna brzmieć jak Qurixkuor (chyba specjalnie spierdolili produkcję, żeby była megakrypta a nie krypta) , czy jak Altarage. dla mnie zupełnie niezrozumiała uwaga. jedyną uwagą może być to, że tylko brzmienie przykuwa uwagę. tutaj mam dylemat.

jaka nowa płyta będzie nie mam pojęcia. może być o tyle słabo, że zaczęli z wysokiej poziomu. taki np. Teitanblood 13 lat śrubował poziom. a tu w 2 lata. tak się pocieszam, że kapele ze stajni IBH wydają coraz lepsze, a nie coraz gorsze płyty.

wtórność. jakby zespół zagrał coś np. nieodtwórczego to bym się za to nie zabrał. ja tak akurat mam. przynajmniej w DM. choć np. w takim ostatnim Vektor, intryguje mnie to, że powrzucali tak dużo do swojej muzyki. w DM szukam czegoś innego.

mi się mocno "wykrystalizowały" w ostatnim roku ścieżki muzyczne. Altarage to granie do którego wrócę, ale pewnie za kilka lat. sprzedać nie sprzedam. co nie zmienia postaci, że uważam, że to jedna z ważniejszych (dla mnie) płyt zeszłego roku.

tyle w temacie Altarage.

ps. jestem ciekaw rozwoju waszego stosunku (mało zgrabnie to ująłem) do Recluse. piszę bez złośliwości. muzyki R. jako takiej nie ogarniam więc raczej nie będę śledził.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 20:11

no postarales sie z tym postem, daje okejke:)
czyms mnie ten altarage ujal, mimo ze ich "kolegow z branzy" od tego uduchowionego dm nie trawie i nudzi mnie ta muzyka okropnie.
nie rozumiem tez zarzutow o wygladzone brzmienie, jest selektywnie,ale plastiku nie stwierdzono.
jest za to duzo jakiegos niepokoju, ktory mnie kupil od pierwszego odsluchu.
a co do recluse to nic sie juz nie zmieni z mojej strony, czolowka zeszlego roku. dobrze ze pan vlad nie zawiesil dzialalnosci.
niech to miejsce niebawem zniknie
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 20:23

Ascetic pisze:. płyta Altarage jest kurewsko dobrze wyprodukowana
Sama prawda!
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16177
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 20:25

pr0metheus pisze:no postarales sie z tym postem, daje okejke:)
czyms mnie ten altarage ujal, mimo ze ich "kolegow z branzy" od tego uduchowionego dm nie trawie i nudzi mnie ta muzyka okropnie.
nie rozumiem tez zarzutow o wygladzone brzmienie, jest selektywnie,ale plastiku nie stwierdzono.
jest za to duzo jakiegos niepokoju, ktory mnie kupil od pierwszego odsluchu.
a co do recluse to nic sie juz nie zmieni z mojej strony, czolowka zeszlego roku. dobrze ze pan vlad nie zawiesil dzialalnosci.
na sraniu/ w kościele/ obierając ziemniaki myślałem nad Altarage ;-) taki efekt ...

a tak poważnie to właśnie nie jest "ten uduchowiony DM" i to podwójnie mnie zaskakuje, że mnie ten materiał zatrzymał przy sobie.

produkcja, intensywność, może to, że na epkę nie zwróciłem uwagi i jak się pojawił ten materiał, to był efekt "niu". nieważne. nie będę bronił na siłę. dla mnie NIHL powyżej wielu innych płyt z 2016 roku. ale są też takie, które bardziej cenię.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 20:34

Ascetic pisze:a tak poważnie to właśnie nie jest "ten uduchowiony DM"
Otóż to. Co to za pomysły z tym duchem w muzyce Altarage?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16177
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 20:36

Sybir pisze:
Ascetic pisze:a tak poważnie to właśnie nie jest "ten uduchowiony DM"
Otóż to. Co to za pomysły z tym duchem w muzyce Altarage?
proszę czytać ze zrozumieniem. no właśnie nie jest to "uduchowiony DM".
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 20:47

Ascetic, to może Ty naucz się czytać ze zrozumieniem, co? Najwyższa pora :)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 20:51

no moze racja ze NIE jest, i dlatego u mnie zalapalo:)
natkanlem sie pare razy na wymienianie ich jednym tchem z jakimis irkallian oracle itp i uleglem sugestii.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ALTARAGE !

29-01-2017, 21:03

Może dlatego, że repertuar środków w obu przypadkach jest w pewnej części zbieżny, choć ich zastosowanie daje odmienny efekt finalny: tutaj więcej jest gruzu i napierdolu, a w przypadku IO - transowości.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ALTARAGE !

13-02-2017, 11:32

Altarage podpisało cyrograf z Season of Mist. Drugi album podobno jeszcze w tym roku.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ALTARAGE !

13-02-2017, 12:11

GLORIA IN EXCELSIS DEO!

[youtube][/youtube]
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: ALTARAGE !

19-07-2017, 16:55

Nowy wyziew

[youtube][/youtube]

Albume 13 piździernika
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ALTARAGE !

19-07-2017, 16:57

Nowe wideo.

http://www.terrorizer.com/news/altarage ... rheaderon/" onclick="window.open(this.href);return false;
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: ALTARAGE !

19-07-2017, 17:19

Szykuje się niezła rozpierducha. Dobrze, bo w tym roku takiego grania jak na lekarstwo.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: ALTARAGE !

19-07-2017, 17:25

A mnie jakoś ten kawałek wynudził, nic tu się nie dzieje i końcówka mi się z jakimś djentem srentem kojarzy.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16177
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ALTARAGE !

19-07-2017, 17:40

coś się tu zjebało. delikatnie mówiąc.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ALTARAGE !

23-07-2017, 12:10

Jest i okładka. Nie chce mi się tego sprawdzać, ale wygląda, że to ten sam koleś (czyli bodajże Bielak Zbigniew, afair), który stworzył obrazek na front pełniaka ZOM.Obrazek
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ALTARAGE !

30-07-2017, 13:49

Podoba mi sie ten kawałek. Co prawda nie ma takiego nieokiełznanego rozpierdolu prosto z przepony Cthulu jak na debiucie ale i tak jest nieźle. Czekam mocno.
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1400
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: ALTARAGE !

17-08-2017, 11:04

Nastepny dzingiel

[youtube][/youtube]
ODPOWIEDZ