DEATH LIKE MASS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DEATH LIKE MASS

12-03-2017, 11:41

13 minut, powaznie?
niech to miejsce niebawem zniknie
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DEATH LIKE MASS

16-03-2017, 01:20

Jakby ktoś nie kupił jeszcze ostatniego kinu albumu Death like mass to chętnie odsprzedam jedna sztukę za pare groszy bo omyłkowo kupiłem dwie.
Awatar użytkownika
Destro
zaczyna szaleć
Posty: 187
Rejestracja: 15-09-2015, 10:16

Re: DEATH LIKE MASS

16-03-2017, 08:39

PureHate pisze:Jakby ktoś nie kupił jeszcze ostatniego kinu albumu Death like mass to chętnie odsprzedam jedna sztukę za pare groszy bo omyłkowo kupiłem dwie.
Ja chętnie odkupię :)
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DEATH LIKE MASS

16-03-2017, 11:56

Destro pisze:
PureHate pisze:Jakby ktoś nie kupił jeszcze ostatniego kinu albumu Death like mass to chętnie odsprzedam jedna sztukę za pare groszy bo omyłkowo kupiłem dwie.
Ja chętnie odkupię :)
Wal na pm
Awatar użytkownika
Destro
zaczyna szaleć
Posty: 187
Rejestracja: 15-09-2015, 10:16

Re: DEATH LIKE MASS

16-03-2017, 12:14

PureHate pisze:
Destro pisze:
PureHate pisze:Jakby ktoś nie kupił jeszcze ostatniego kinu albumu Death like mass to chętnie odsprzedam jedna sztukę za pare groszy bo omyłkowo kupiłem dwie.
Ja chętnie odkupię :)
Wal na pm
pm poszło :)
M.G.
zaczyna szaleć
Posty: 272
Rejestracja: 30-01-2017, 15:34

Re: DEATH LIKE MASS

17-03-2017, 20:39

Faktycznie, krótkie to jak cholera i pozostawia nieziemski niedosyt, ale w tych 13 minutach jest zaklęta taka dawka piekła, że niektóre te "nośne", generyczne zespoły BM z fajnymi szlaczkami w bookletach, fatałaszkami scenicznymi i odpowiednim logo wytwórni, nie są w stanie obłożyć taką energią całych swoich dyskografii. Ze świecą szukać takich wydawnictw w obrębie gatunkowym w dobie, gdzie byle przeciętniactwo kosi noty 10/10 od dziennikarzyn muzycznych czy innych opiniotwórców bez opinii. W dodatku porządnie wydane. Nic tylko brać i katować.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: DEATH LIKE MASS

17-03-2017, 21:19

A-ha. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: DEATH LIKE MASS

17-03-2017, 23:49

M.G. pisze:Faktycznie, krótkie to jak cholera i pozostawia nieziemski niedosyt, ale w tych 13 minutach jest zaklęta taka dawka piekła, że niektóre te "nośne", generyczne zespoły BM z fajnymi szlaczkami w bookletach, fatałaszkami scenicznymi i odpowiednim logo wytwórni, nie są w stanie obłożyć taką energią całych swoich dyskografii. Ze świecą szukać takich wydawnictw w obrębie gatunkowym w dobie, gdzie byle przeciętniactwo kosi noty 10/10 od dziennikarzyn muzycznych czy innych opiniotwórców bez opinii. W dodatku porządnie wydane. Nic tylko brać i katować.
Tak z czystej ciekawości spytam: można liczyć na wskazanie, o jakich nośnych zespołach BM piszesz? Bo chciałbym z przekory stanąć okoniem :D Materiał bardzo OK, ale też bez przesady (no i jak się ma "z fajnymi szlaczkami w bookletach" do "porządnie wydany"?; to w końcu oprawa ważna czy nie?), a przeciętniactwo od prawieków kosi maksymalne noty, tu akurat nihil novi.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
M.G.
zaczyna szaleć
Posty: 272
Rejestracja: 30-01-2017, 15:34

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 01:04

Lukass pisze:Tak z czystej ciekawości spytam: można liczyć na wskazanie, o jakich nośnych zespołach BM piszesz? Bo chciałbym z przekory stanąć okoniem :D Materiał bardzo OK, ale też bez przesady (no i jak się ma "z fajnymi szlaczkami w bookletach" do "porządnie wydany"?; to w końcu oprawa ważna czy nie?), a przeciętniactwo od prawieków kosi maksymalne noty, tu akurat nihil novi.
Była to taka złośliwa uwaga z przymrużeniem oka, ale nie pozbawiona prawdy. Jak mam podać konkretny przykład, weźmy na tapetę taki Hetroertzen, który jest całkiem rozpoznawalny. Przy nie tak dawnym osłuchiwaniu przedostatniego albumu miałem nieodparte wrażenie, że muzykę polepiono bez inwencji, zrobiła na mnie wrażenie bezpłciowej, nudnej, kwadratowej i kompletnie bez mocy. No ale opakowanie jest atrakcyjne, Terratur wydał winyl, więc się o tym mówi, kiedy jest cała masa zespołów naprawdę wartych uwagi. Może to tylko i wyłącznie moja wina, bo innym jak widać się podoba i nic mi do tego. Takich przykładów mogę podać jeszcze więcej, ale to nie temat o tym.
Jak przebieram w aktualnym katalogu wydawniczym wytwórni X czy Y mam identyczne myśli, że wydaje się taśmowo muzykę moim zdaniem pozbawioną kopa, przekombinowaną lub odtwórczą, ale opakowaną w sreberko i przewiązaną ładną wstążką, gdzie przez studiowanie filozofii zapomniano o tym, że gra się na instrumentach i/lub komponuje. :) Absolutnie nie mam problemu z symboliką wplecioną w oprawę graficzną i otoczkę, kiedy jest to środek wyrazu, a nie fundament na którym opiera się twórczość muzyczna. Coś jak z efektami specjalnymi w filmie, obróbką fotografii etc. Myślę, że wystarczająco rozwinąłem wątek, nie ma co zaśmiecać tematu.
Pod opinią o płycie powyżej, podpisuję się w 100%, jak ktoś uważa inaczej, proszę bardzo, nie mam zamiaru nikogo nawracać na jedyną i słuszną drogę.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 12:44

Cos w tym jest, ze te 13 minut rozrywa na kawalki 90% ostatnio wydanych rzeczy.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 13:34

ozob pisze:Cos w tym jest, ze te 13 minut rozrywa na kawalki 90% ostatnio wydanych rzeczy.
Nic,w tym niema można by wymienić masę materiałów lepszych,które powychodziły ostatnio.Przesłuchałem dwa razy i moim zdaniem ten
materiał ma się nijak do doskonałego "Kręte Drogi" tzn.wszystko jest super,ale jak zaczyna się rozkręcać to się kończy.
Awatar użytkownika
Pierec
postuje jak opętany!
Posty: 314
Rejestracja: 26-11-2014, 17:53

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 14:21

wcale mi się nie podoba ten zespół, sztampa w chuj, nie wiem czym taka podjara: )
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 14:37

@M.G.

Nareszcie jakiś rozsądny użytkownik :D Słusznie, nie śmiećmy tu, bo zaraz ktoś przyleci i powycina... Wydaje mi się, że zjawisko wydawania kupy w ładnym papierku nowe nie jest. Większość tej sceny (tzn. i BM, i szerzej - sceny metalowej) jest słaba lub przeciętna. Każdy wyłowi, co mu tam pasuje, i luz. Akurat tu jest naprawdę w porządku, ale też nie stawiałbym na piedestale, ot solidny i szybki cios, ciarek nie zanotowano, głowa nie zaczęła się obracać o 360 stopni.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 16:41

W BM?
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 21:14

Co w BM?
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DEATH LIKE MASS

18-03-2017, 22:12

No ta masa lepszych od ostatniego DLM. To pytanie bylo skierowane do PH.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: DEATH LIKE MASS

20-03-2017, 08:21

PureHate pisze:
Nic, w tym nie ma można by wymienić masę materiałów lepszych, które powychodziły ostatnio.
Dawaj, ciekawy jestem:)
'Come the Blessed Madness'
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DEATH LIKE MASS

20-03-2017, 12:27

Ostatni Bestial Raids,Diaboli,Clandestine Blaze.
Ten MCD jest fajny,ale ma się nijak do doskonałego Kręte Drogi.
To oczywiście moja opinia i niema co szukać w tym sensacji :)
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: DEATH LIKE MASS

20-03-2017, 20:23

No ok, ale te materiały można rozpatrywać tylko w kategorii 'lepsze' mając na uwadze, że to długograje. Siłą rażenia nowe mcd nie odstaje, choć muzycznie każda z tych płyt jest przecież inna. I to jest w sumie fajna sprawa. Poza tym, trochę się dziwię pisaniu, że ma się nijak do poprzedniego. Jak dla mnie ma i to bardzo:) Dość powiedzieć, że w zasadzie po chwili wiadomo kto gra, a jak na kapelę z dwoma mini albumami na koncie to bardzo dobrze.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: DEATH LIKE MASS

20-03-2017, 20:24

Przesłuchane, spodziewałem się kolejnego pretekstu do podkurwienia paru użytkowników jednak nic z tych rzeczy, nie będę uprawiał sztuki dla sztuki zakłamując rzeczywistość, naprawdę bardzo dobry materiał, jedyne co frustruje to czas jego trwania. Pierdolenie o tym że materiały DLM to 3 czy 4 liga zasługują jedynie na milczenie.
ODPOWIEDZ