ODRAZA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

17-04-2014, 11:30

Kurt pisze:No o to pytam... Jeśli ktoś nie lubi Mare to z automatu oznacza, że nie lubi też BM?
chyba, że mu z danych GUS wyszło inaczej, wtedy lubi.
Coś tam było! Człowiek!
535

Re: Re:

17-04-2014, 11:31

[V] pisze:
Skaut pisze:
COFFIN pisze:Ja bym raczej zapytał, czy jeśli się słucha i lubi BM, to czy można nie docenić takiego materiału.
mozna , tak samo jak można nie doceniać nagrań Massemord, Morowe, Furia , Medico Peste czy Licho
o,znam nawet jednego takiego...
Ja też. Widzę jego mordę codziennie w lustrze.
535

Re:

17-04-2014, 11:34

Skaut pisze:
Kurt pisze:No o to pytam... Jeśli ktoś nie lubi Mare to z automatu oznacza, że nie lubi też BM?
chyba, że mu z danych GUS wyszło inaczej, wtedy lubi.
Obrazek
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: ODRAZA

17-04-2014, 11:35

Co tam komu pasuje. Ja bym wszystkie te kapele postawił dużo niżej w rankingu.
'Come the Blessed Madness'
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Re:

17-04-2014, 11:37

535 pisze:
[V] pisze:o,znam nawet jednego takiego...
Ja też. Widzę jego mordę codziennie w lustrze.
Obrazek
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: ODRAZA

17-04-2014, 12:42

Miałem nie wdawać się w kolejną pyskówkę, ale nie wytrzymię...

COFFIN, stwierdziłeś że zestaw recenzentów po chuju, bo z JEDNYM z nich nie zgadzasz się w ocenie JEDNEJ płyty. No dziecinada, inaczej tego nazwać nie mogę. Swoją drogą nie znam ani jednego recenzenta, z którym zgadzam się w ocenie wszystkich opisywanych przez nich płyt, ale definiuję dobrego recenzenta wg innch kategorii, tzn. tego czy zna się na muzyce (czy nie myli prostych faktów biograficznych itd) i czy umie przekazać na papier swoje myśli używając właściwego słownictwa i trzymając się zasad pisowni. Fakt, mogę się z nim nie zgadzać w ocenie, że może usłyszeć w tej muzyce cos, czego ja nie słyszę i odwrotnie, bo recenzja to coś z definicji subiektywnego.

Ponadto retoryka użytkownika COFFIN przypomina mi coś, co się skończyło w Polsce w 1989. Można też to podpiąć pod rozdawanie certyfikatów prawdziwości przez TTF. Nie ma czegoś takiego, że jak ktoś nie dostrzega geniuszu "Henbane" to znaczy, że nie zna się na black metalu. Odbiór muzyki jest rzeczą subiektywną, zależy od wielu czynników w tym gustu słuchacza i kontekstu. Oczywiście istnieją czysto obiektywne czynniki, ale dotyczą one warszatu muzycznego, brzmienia i aboslutnie nie mają wpływu na to, czy w muzyce usłyszy się geniusz czy coś wręcz odwrotnego. Gdyby było tak jak mówisz, to wystarczyłoby gdyby istaniał jeden zespół i jedna płyta. Fora dyskusyjne byłyby zbędne, bo po co, skoro wszyscy maja myśleć tak samo. Nie wiem czy jesteś katolikiem, ale warto spróbować, pasujesz tam.

Na koniec mam do ciebie parę pytań:
- Nienawidzę Manowar i Megadeth, uważam że to najgorsze co mogło się w metalu wydarzyć. Właśnie z liderem pewnego zespołu (prywatnie wielkim fanem Manowar) czynimy zalety ku sobie. Czy wobe takiej różnicy zdań mam uznać jego zespół za chujowy i olać wydanie mu płyty, a on moją wytwórnię za złodziejską i poszukać innego wydawcy? A może wystarczy jak damy sobie po mordach?
- Znam człowieka z jednego black / thrash metalowego zespołu, któru uważa, że amerykański thrash to gówno. Czy powinien opuścić zespół?
- Lider jednego z polskich death metalowych kapel (dwie bardzo dobrze przyjęte płyty na koncie) twierdzi, że szwedzka scena to syf taki, że tylko wysrać się na to można. Czy powinien zawiesić działalność zespołu i sprzedać gitarę?
- Znam czlowieka, który był na próbie Mayhem, nie słyszał Mare ani CDG. Czy ma prawo wypowiadać się o black metalu?
- Nie słyszałem Mare, czy mam prawo wydawać kapele z nurtu black metal?
http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Hellthrasher
postuje jak opętany!
Posty: 340
Rejestracja: 04-04-2011, 13:38

Re: ODRAZA

17-04-2014, 12:54

Ciekawa dyskusja , będę obserwować ; )
Przy okazji : jak mam ziewa przy Mgle to coś ze mną nie tak i do którego specjalisty się udać ? ;)
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: ODRAZA

17-04-2014, 12:56

Hellthrasher pisze: Przy okazji : jak mam ziewa przy Mgle to coś ze mną nie tak i do którego specjalisty się udać ? ;)
na myjnie i karcherem uszy wymyć :))
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: ODRAZA

17-04-2014, 12:57

krz63 pisze:Miałem nie wdawać się w kolejną pyskówkę, ale nie wytrzymię...
Ja natomiast wytrzymię. Eot.
'Come the Blessed Madness'
Hellthrasher
postuje jak opętany!
Posty: 340
Rejestracja: 04-04-2011, 13:38

Re: ODRAZA

17-04-2014, 13:00

Ihasan pisze:
Hellthrasher pisze: Przy okazji : jak mam ziewa przy Mgle to coś ze mną nie tak i do którego specjalisty się udać ? ;)
na myjnie i karcherem uszy wymyć :))
no w tym sęk że z uszami wszystko w porządku , może to cukrzyca mgielna
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: ODRAZA

17-04-2014, 13:10

krz63 pisze:Właśnie z liderem pewnego zespołu (prywatnie wielkim fanem Manowar) czynimy zalety ku sobie.
ARA010 - Kelthuzzar - Lęk i Odraza w Ziemi Żelaza MC
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4594
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: ODRAZA

17-04-2014, 13:11

Hellthrasher pisze:
Ihasan pisze:
Hellthrasher pisze: Przy okazji : jak mam ziewa przy Mgle to coś ze mną nie tak i do którego specjalisty się udać ? ;)
na myjnie i karcherem uszy wymyć :))
no w tym sęk że z uszami wszystko w porządku , może to cukrzyca mgielna
mi ta nowa płyta wydawała się za melodyjna , na początku takie słodkie mi to się wydawało , bo jest , ale później doceniłem klimat.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

17-04-2014, 13:16

krz63 pisze: Na koniec mam do ciebie parę pytań:
- Nienawidzę Manowar i Megadeth, uważam że to najgorsze co mogło się w metalu wydarzyć. Właśnie z liderem pewnego zespołu (prywatnie wielkim fanem Manowar) czynimy zalety ku sobie. Czy wobe takiej różnicy zdań mam uznać jego zespół za chujowy i olać wydanie mu płyty, a on moją wytwórnię za złodziejską i poszukać innego wydawcy? A może wystarczy jak damy sobie po mordach?
- Znam człowieka z jednego black / thrash metalowego zespołu, któru uważa, że amerykański thrash to gówno. Czy powinien opuścić zespół?
- Lider jednego z polskich death metalowych kapel (dwie bardzo dobrze przyjęte płyty na koncie) twierdzi, że szwedzka scena to syf taki, że tylko wysrać się na to można. Czy powinien zawiesić działalność zespołu i sprzedać gitarę?
- Znam czlowieka, który był na próbie Mayhem, nie słyszał Mare ani CDG. Czy ma prawo wypowiadać się o black metalu?
- Nie słyszałem Mare, czy mam prawo wydawać kapele z nurtu black metal?
- Budka Suflera zakończyła karierę, czy to koniec dla muzyki w ogóle?
Coś tam było! Człowiek!
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: ODRAZA

17-04-2014, 14:30

taka dygresja; zrecenzowałem kiedyś kilka demosów ,były to zespoły w których udzielali się ludzie z którymi zdarzyło mi się wychylić browara, muzyka jednak nie powalała ,dlatego recenzje były takie a nie inne, oczywiście muzykanty obrazili się śmiertelnie, etc bardzo zabawne w sumie, jestem jednak zdania,że zamiast bezsensownie słodzić i pisać coś wbrew sobie lepiej kogoś sprowadzić na ziemię przy pomocy krytycznych (ale nie obraźliwych )uwag. Dla niektórych to jednak za wiele i włącza się ego balon, inni będą pracowac trzy razy cięzej,grać więcej, słuchać więcej muzyki ,wyjmą kilka z dupy i wyjda na ludzi. Szkoda,że tych drugich jest mniej;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ODRAZA

17-04-2014, 14:38

[V] pisze:taka dygresja; zrecenzowałem kiedyś kilka demosów ,były to zespoły w których udzielali się ludzie z którymi zdarzyło mi się wychylić browara, muzyka jednak nie powalała ,dlatego recenzje były takie a nie inne, oczywiście muzykanty obrazili się śmiertelnie, etc bardzo zabawne w sumie, jestem jednak zdania,że zamiast bezsensownie słodzić i pisać coś wbrew sobie lepiej kogoś sprowadzić na ziemię przy pomocy krytycznych (ale nie obraźliwych )uwag. Dla niektórych to jednak za wiele i włącza się ego balon, inni będą pracowac trzy razy cięzej,grać więcej, słuchać więcej muzyki ,wyjmą kilka z dupy i wyjda na ludzi. Szkoda,że tych drugich jest mniej;)
We Włoszech jak jakiś zine, magazyn napisze złą recenzję o zespole włoskim to dostaje pogróżki (i pewnie rybę zawiniętą w gazetę, pocztą). Pewnie same pozytywne recenzje się tam ukazuja :-)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
majeku
postuje jak opętany!
Posty: 397
Rejestracja: 25-12-2010, 21:37

Re: ODRAZA

17-04-2014, 15:13

Weź nie strasz bo zjebałem włoskich partaczy kiedyś w receznji tysiąć pińcetnej kopii Burzum. Po fakcie pomyślałem o tym co teraz tu podałeś. Już się bać?
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ODRAZA

17-04-2014, 15:27

majeku pisze:Weź nie strasz bo zjebałem włoskich partaczy kiedyś w receznji tysiąć pińcetnej kopii Burzum. Po fakcie pomyślałem o tym co teraz tu podałeś. Już się bać?
Nie wiem czy mają zasięg europejski... ale jakby Ci pośmiardywało ze skrzynki pocztowej sardelą to ani chybi wiadomość od włoskiej mafii muzycznej...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
535

Re: ODRAZA

17-04-2014, 19:18

Hellthrasher pisze:Ciekawa dyskusja , będę obserwować ; )
Przy okazji : jak mam ziewa przy Mgle to coś ze mną nie tak i do którego specjalisty się udać ? ;)
Są dwie możliwości. Albo coś jest na rzeczy, bo przecież ostatnia płyta jest nużąca. Do tego jeszcze ten gitarowy motyw ciągnący się do usranej śmierci. Albo cierpimy na podobne schorzenie. Może jak pójdziemy razem, wskazany specjalista udzieli jakiegoś sensownego rabatu.
trup pisze:
We Włoszech jak jakiś zine, magazyn napisze złą recenzję o zespole włoskim to dostaje pogróżki (i pewnie rybę zawiniętą w gazetę, pocztą). Pewnie same pozytywne recenzje się tam ukazuja :-)
To zupełnie tak jak w Mystic Art. Nie wiem jak z rybami, ale nie przypominam sobie materiału, który zostałby tam zjebany. Prawdziwy cud. Same dobre i bardzo dobre płyty wydawali.
Awatar użytkownika
Foxhound
postuje jak opętany!
Posty: 393
Rejestracja: 24-11-2011, 16:27

Re: ODRAZA

17-04-2014, 20:21

majeku pisze:Weź nie strasz bo zjebałem włoskich partaczy kiedyś w receznji tysiąć pińcetnej kopii Burzum. Po fakcie pomyślałem o tym co teraz tu podałeś. Już się bać?
Najwyżej sobie makaroniarz zaklnie pod nosem. Za leniwi ci ludzie z południa.

Co do tematu: black metal spod bramy z wielkiej płyty? Nie moja bajka, zostaje przy lasach, piwnicach..
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1529
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: ODRAZA

17-04-2014, 20:53

I 18 ( znamienna liczba :) )stron nabite. Krzysztof zaciera ręce.:)
ODPOWIEDZ