LICHO

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: LICHO

19-06-2017, 20:27

535 pisze:Po całym dniu, jeszcze wieczorem, podnoszenie ciężarów? Ja dzisiaj odpuszczam.
Słabeusz.
Grrrówno!
535

Re: LICHO

19-06-2017, 20:29

Sam wiesz jak ze mną jest. Może jutro.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: LICHO

19-06-2017, 21:14

Plasfodeur pisze:
nicram pisze:Jest dokładnie tak jak napisałem. Nowy wokal jest tragiczny. Totalne muzyczne beztalencie.
Chyba powinienem się obrazić.
Nie obrażaj się. Napisałeś świetne teksty na obydwie płyty, ale moim zdaniem powinieneś na tym poprzestać. Podobały mi się wokale Szturpaka, bo nie były metalowe. No i były dość mocno niekonwencjonalne. W ogóle pierwszą płytę traktuję jako muzykę nie mającą zbyt wiele wspólnego z metalem. I to było fajne. Natomiast Twój głos sprowadził Licho na ścieżkę, która zbliża zespół do black metalowej sztampy. Poza tym nie podoba mi się barwa Twojego głosu, to, że wydaje się być gdzieś obok muzyki. Taka moja opinia. Możesz przyjąć na klatę, albo i nie, bo na forum chyba nam się dobrze rozmawiało.
all the monsters will break your heart
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: LICHO

19-06-2017, 21:44

nicram pisze:
Plasfodeur pisze:
nicram pisze:Jest dokładnie tak jak napisałem. Nowy wokal jest tragiczny. Totalne muzyczne beztalencie.
Chyba powinienem się obrazić.
Nie obrażaj się. Napisałeś świetne teksty na obydwie płyty, ale moim zdaniem powinieneś na tym poprzestać. Podobały mi się wokale Szturpaka, bo nie były metalowe. No i były dość mocno niekonwencjonalne. W ogóle pierwszą płytę traktuję jako muzykę nie mającą zbyt wiele wspólnego z metalem. I to było fajne. Natomiast Twój głos sprowadził Licho na ścieżkę, która zbliża zespół do black metalowej sztampy. Poza tym nie podoba mi się barwa Twojego głosu, to, że wydaje się być gdzieś obok muzyki. Taka moja opinia. Możesz przyjąć na klatę, albo i nie, bo na forum chyba nam się dobrze rozmawiało.
Twoja opinia nie jest niczym zaskakującym.

p.s.
Ale nie jest tak, że Szturpak całkowicie milczy na tej płycie. Zachęcam do uważnych odsłuchów.
Ostatnio zmieniony 19-06-2017, 23:26 przez Plasfodeur, łącznie zmieniany 1 raz.
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1128
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: LICHO

19-06-2017, 22:01

Jeszcze nie mam zdania po pierwszym odsłuchu całości, niemniej płyta zmówiona była w ciemno. Jest inaczej niż na debiucie, ale kto spodziewał się powtórki z rozrywki? Więcej napiszę jak się osłucham i oczytam.

Skoro mam możliwość, to skorzystam: Plasfodeur, ukłony za teksty na Pwk. Coś niesamowitego. Nieraz łapię się na tym, że cytuję sobie pod nosem teksty z debiutu. Rzadko się zdarza żeby słowa jakichś utworów rysowały mi w głowie tak wyraźne obrazy.

I na koniec pytanie. Debiut był pod wódkę. Pod co najlepsza jest dwójka?
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: LICHO

19-06-2017, 22:11

Gall pisze:
I na koniec pytanie. Debiut był pod wódkę. Pod co najlepsza jest dwójka?
Nie wiem, ale jak przetestujesz jakieś opcje i będą wyniki, to daj znać.
Grrrówno!
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: LICHO

20-06-2017, 06:44

nicram pisze:W ogóle pierwszą płytę traktuję jako muzykę nie mającą zbyt wiele wspólnego z metalem. I to było fajne. Natomiast Twój głos sprowadził Licho na ścieżkę, która zbliża zespół do black metalowej sztampy.
Hmm, no ale przecież ta płyta sama w sobie, instrumentalnie, ma o wiele więcej wspólnego z metalem, jest bardziej gwałtowna, więc może kolejność rzeczy jest odwrotna i wybór takiego wokalu - na moje ucho bdb, do którego co najwyżej można mieć uwagę, że jest jak na ten projekt nazbyt normalny/przystępny - jest tym podyktowany?
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14769
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: LICHO

20-06-2017, 10:26

No przecież nie inaczej. Ponowne zastosowanie tego samego wokalu co na debiucie )przynajmniej w takich ilościach) byłoby kiepskim pomysłem. Tu się pięknie to wszystko zazębia. Bardzo dobrze to gada. Jak na razie jest lepiej niż na debiucie.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: LICHO

20-06-2017, 22:04

trup pisze:No przecież nie inaczej. Ponowne zastosowanie tego samego wokalu co na debiucie )przynajmniej w takich ilościach) byłoby kiepskim pomysłem. Tu się pięknie to wszystko zazębia. Bardzo dobrze to gada. Jak na razie jest lepiej niż na debiucie.
Nie slyszalem nowej płyty ale co do oczekiwań to powiem licho = szturpak. To wokale Szturpaka na debiucie były najmocniejsza pozycja, czymś co wyroznilo na polskiej scenie licho. Fakt że duży wpływ na promocję miała też promocja MV.

Jestem bardzo ciekawy nowej płyty. Okładka jest fantastyczna.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: LICHO

21-06-2017, 11:17

WaszJudasz pisze:
nicram pisze:W ogóle pierwszą płytę traktuję jako muzykę nie mającą zbyt wiele wspólnego z metalem. I to było fajne. Natomiast Twój głos sprowadził Licho na ścieżkę, która zbliża zespół do black metalowej sztampy.
Hmm, no ale przecież ta płyta sama w sobie, instrumentalnie, ma o wiele więcej wspólnego z metalem, jest bardziej gwałtowna, więc może kolejność rzeczy jest odwrotna i wybór takiego wokalu - na moje ucho bdb, do którego co najwyżej można mieć uwagę, że jest jak na ten projekt nazbyt normalny/przystępny - jest tym podyktowany?
Tak, zgadzam się, że to bardziej metal niż knajpiane szanty, dlatego po uważnym przesłuchaniu płyty zdecydowanie mogę napisać, że mi się nie podoba. Niech będzie, że jest zbyt normalna. Poza jednym wyjątkiem - ostatnia recytacja jest wypaśna.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: LICHO

21-06-2017, 12:18

nicram pisze: ostatnia recytacja jest wypaśna.
Co prawda, to prawda. Głupio przyznać, ale po pierwszym, pobieżnym odsłuchu - ze streamingów jakoś inaczej nie umiem - to właśnie ta ścieżka trafiła do mnie najmocniej, tekst i jego podanie 10/10.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Vitriol
weteran forumowych bitew
Posty: 1385
Rejestracja: 03-07-2006, 12:13

Re: LICHO

21-06-2017, 15:03

zaskakująco zajebista płyta
https://www.facebook.com/kontaminationvvv" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: LICHO

21-06-2017, 19:22

WaszJudasz pisze:
nicram pisze: ostatnia recytacja jest wypaśna.
Co prawda, to prawda. Głupio przyznać, ale po pierwszym, pobieżnym odsłuchu - ze streamingów jakoś inaczej nie umiem - to właśnie ta ścieżka trafiła do mnie najmocniej, tekst i jego podanie 10/10.
Miałem tak samo. I całkowicie się zgadzam. Ten kawałek pod każdym względem ociera się o rzeczy wielkie.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Sova
rasowy masterfulowicz
Posty: 2601
Rejestracja: 13-01-2010, 23:16

Re: LICHO

21-06-2017, 22:35

Gall pisze:
I na koniec pytanie. Debiut był pod wódkę. Pod co najlepsza jest dwójka?
dzisiaj pod dżeka, bo jest premiera i świętuję. jednak nie uważam, że to trafiony alkohol do tej płyty ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: LICHO

21-06-2017, 23:27

Sova, odłóż dla mnie sztukę limitu, proszę, bo chyba maile nie docierają ;)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Sova
rasowy masterfulowicz
Posty: 2601
Rejestracja: 13-01-2010, 23:16

Re: LICHO

21-06-2017, 23:28

Drone pisze:Sowa, odłóż dla mnie sztukę limitu, proszę, bo chyba maile nie docierają ;)
odłożyłem oczywiście.
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1128
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: LICHO

23-06-2017, 22:19

Sova pisze:
Gall pisze:
I na koniec pytanie. Debiut był pod wódkę. Pod co najlepsza jest dwójka?
dzisiaj pod dżeka, bo jest premiera i świętuję. jednak nie uważam, że to trafiony alkohol do tej płyty ;)

Obrazek
Chyba nie. Tak sobie myślę, że bimber by się nadawał jak nic ;)
...ale nie mam skąd wziąć, kierwa.
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
Awatar użytkownika
Sova
rasowy masterfulowicz
Posty: 2601
Rejestracja: 13-01-2010, 23:16

Re: LICHO

23-06-2017, 23:48

Trochę już poszło tej płyty do ludzi. Wszystkie zaksięgowane wpłaty do dzisiaj zostały wysłane. Limit się powoli kończy.
Jestem zadowolony z jakości wydania - a potrafię być krytyczny, oj potrafię. Tutaj świetną robotę zrobił Szturpak, z którym monitorowałem każdy detal w procesie tłoczenia.

Przyznam, że dosyć długo walczyłem z tą płytą. Brakowało mi tego trupiego, pijackiego, przaśnego klimatu z debiutu.
Nie postawię tej płyty wyżej niż PwK ( który szczerze uwielbiam ), ale też nie napiszę, że jest gorsza. Jest inna i tyle. Chociaż ta odmienność, po iluś tam przesłuchaniach, jest iluzoryczna. Słychać, że to te same dłonie i głowa. Cały czas wsiąkam i wiem, że ta płyta nie utonie w oceanie powszechnej nijakości. Po prostu wiem.

Kolejny raz nikogo nie namawiam, nikogo nie przekonuję i nikomu nic nie obiecuję. To jest Licho.

Mój faworyt z płyty:
" onclick="window.open(this.href);return false;

W ogóle polecam bandcamp LHO, wszystkie pozycje można zakupić w wersji cyfrowej.

Są też liche koszulki, to u mnie w sklepie:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: LICHO

24-06-2017, 14:03

jakby sie skonczyly to pomysl nad dodrukiem z innym kolorem ;-)

Obrazek
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: LICHO

27-06-2017, 18:22

Dziś dotarła do mnie dwójka LICHO od Sovy. Jestem zbudowany i zachwycony. Nie ma słabego punktu. Nie sprawdziły się moje obawy, że klimatu z karczmy nie da się zastąpić czymś innym. Dało się jak najbardziej. Świetne kompozycje, w sumie w duchu jedynki, tylko z bardziej rockową/metalową (?) motoryką. Brzmienie gitar idealne - taki wręcz stonerowy crunch/overdrive. Tu nie ma co pisać, tu trzeba słuchać. Mocny kandydat do płyty roku. No i zakończenie - lektor wielka klasa, tak się powinno czytać teksty pod muzykę.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
ODPOWIEDZ