PRIDE & GLORY

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Maria Konopnicka

PRIDE & GLORY

21-05-2013, 20:58

Obrazek

Zakk Wylde w formie lepszej niż kiedykolwiek wcześniej i kiedykolwiek później. Wydali tylko jedną płytę w 1994 roku, a później wiadomo Ozzy, BLS czy solowe płyty - nic chyba w wykonaniu tego pana nie ruszyło mnie tak mocno. Może to kwestia sentymentu, może nie jestem obiektywny... nie wiem, wiem, że wróciłem ostatnio do tej przykurzonej i nieco już zapomnianej przeze mnie płyty i słuchało mi się jej znakomicie.
Znacie? Lubicie?

Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: PRIDE & GLORY

21-05-2013, 21:01

Maria Konopnicka pisze: Wydali tylko jedną płytę w 1994 roku, a później wiadomo Ozzy, BLS czy solowe płyty - nic chyba w wykonaniu tego pana nie ruszyło mnie tak mocno.
Maria - przestan pisac o sprawach o których nie masz pojecia :) nagral 3 płyty z Ozzym zanim wyszła ta płyta :)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5364
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 10:35

Ja uwielbiam, zresztą jak cały southern rock. Mam nawet wersję rozszerzoną, z coverem The Wizard" Sabbathów.
Fajnie na tej płycie Zachariasz śpiewał, niechlujnie, pijacko, tak jak Pan Buk przykazał.
I zgadzam się z Marią, później bywało raczej gorzej niż lepiej, fenomenu BLS jakoś nie ogarniam, z całej dyskografii tego tworu można by zrobić jedną bardzo dobrą płytę.
Dobra jeszcze solowa "Book of shadows" - balladowo, ale z klimatem. Też posiadłem.
Podsumowując, liczę na dokładkę, ale chuja tam dostanę, skoro Zakk nie pija już nawet piwa, a bez alko takie płyty to jeno ściema i bezjajcewie.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4459
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 10:38

Pride und glory to jedna z moich płyt czasu bycia nastolatkiem, przesłuchałem ją z milion razy przy jabolach :)
BLS nie obczajałem do moementu zobaczenia ich na zywo, maja moc.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5364
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 10:44

Pamiętam, że teledysk do "Losin' Your Mind" leciał często w Clipolu w połowie lat 90-tych.
W dodatku jakoś przedobiadowo,a nie w godzinie duchów ;-)
Fajne czasy były.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 10:54

Sgt. Barnes pisze: Mam nawet wersję rozszerzoną, z coverem The Wizard" Sabbathów.
Też mam tę wersję. Jeśli chodzi o dokonania Zakka, to chyba bardziej rozbraja mnie The Blessed Hellride Black Label Society. Pride & Glory kojarzę jakoś z wakacyjnym pijaństwem. Nie wiem czasem czy to nie wyszło coś w okolicach wakacji. Jakaś Solina, Polańczyk, spirytus i Losin' Your Mind na pełnej kurwie z magnetofonu w Ładzie Samara.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Pteroczłek
postuje jak opętany!
Posty: 504
Rejestracja: 27-12-2010, 10:07

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 10:58

Oj pokatowało się kasetę z tym materiałem swego czasu. Dla mnie chyba najlepsza rzecz Wylde'a, ale będę musiał jeszcze to zweryfikować, bo prawdę mówiąc nie słuchałem tego materiału od dobrych kilkunastu lat :)
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5364
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 11:01

Rattlehead pisze:
Sgt. Barnes pisze: Mam nawet wersję rozszerzoną, z coverem The Wizard" Sabbathów.
Też mam tę wersję. Jeśli chodzi o dokonania Zakka, to chyba bardziej rozbraja mnie The Blessed Hellride Black Label Society. Pride & Glory kojarzę jakoś z wakacyjnym pijaństwem. Nie wiem czasem czy to nie wyszło coś w okolicach wakacji. Jakaś Solina, Polańczyk, spirytus i Losin' Your Mind na pełnej kurwie z magnetofonu w Ładzie Samara.

Wyszło w USA w maju 1994, a teledysk leciał u nas w wakacje. Płyta/kaseta pojawiła się w Polsce jakoś w czerwcu. Także dobrze wyczułeś :-)
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 779
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 11:07

Rattlehead pisze:
Sgt. Barnes pisze: Mam nawet wersję rozszerzoną, z coverem The Wizard" Sabbathów.
Też mam tę wersję.
Chyba wszyscy ją mają, bo dwupłytowa wersja z bonusami jest bardzo popularna.

Ogólnie mogę powiedzieć, że lubię twórczość Zakka (najbardziej chyba lubię 1919 Eternal - sentyment z czasów dzieciństwa - pierwsza płyta BLS jaką usłyszałem). Jest to przeważnie twórczość czysto rzemieślnicza, ale właśnie na P&G jest pełno autentycznego południowego luzu.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5364
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 11:14

Dragazes pisze:
Rattlehead pisze:
Sgt. Barnes pisze: Mam nawet wersję rozszerzoną, z coverem The Wizard" Sabbathów.
Też mam tę wersję.
Chyba wszyscy ją mają, bo dwupłytowa wersja z bonusami jest bardzo popularna.

Ogólnie mogę powiedzieć, że lubię twórczość Zakka (najbardziej chyba lubię 1919 Eternal - sentyment z czasów dzieciństwa - pierwsza płyta BLS jaką usłyszałem). Jest to przeważnie twórczość czysto rzemieślnicza, ale właśnie na P&G jest pełno autentycznego południowego luzu.

Ta dwupłytowa wyszła kilka lat później od premiery. Pierwsze "bicie" miałem na kasecie w 1994 r. a CD rozszerzone kupiłem 5 lat temu. I chyba tylko ta wersja obecnie jest do dostania.
Jak to kiedyś Zakk sam zobrazował - BLS to whiskey, P&G to piwko.
Zdrowie!
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 11:17

Sgt. Barnes pisze:BLS to whiskey, P&G to piwko. Zdrowie!
Ha, pięknie napisane. Dlatego lubię i jedno i drugie ;)
support music, not rumors
Maria Konopnicka

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 11:49

Adrian696 pisze: Maria - przestan pisac o sprawach o których nie masz pojecia :) nagral 3 płyty z Ozzym zanim wyszła ta płyta :)
Ale przecież ja nie napisałem, że wcześniej płyt z Ozzym nie nagrał... napisałem, że później były już płyty z Ozyym, BLS i solowe a pod szyldem PRIDE & GLORY już niczego nie wydał. Oj Adrian, Adrian, lepiej Ci froterowanie papierem ściernym tych karmników idzie niż czytanie ze zrozumieniem... :)

PS. Wymień tytuły tych trzech płyt Ozzego, które wyszły przed ukazaniem się płyty Pride & Glory "Panie mający pojęcie" :)))
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 11:59

Maria Konopnicka pisze:
Adrian696 pisze: Maria - przestan pisac o sprawach o których nie masz pojecia :) nagral 3 płyty z Ozzym zanim wyszła ta płyta :)
Ale przecież ja nie napisałem, że wcześniej płyt z Ozzym nie nagrał... napisałem, że później były już płyty z Ozyym, BLS i solowe a pod szyldem PRIDE & GLORY już niczego nie wydał. Oj Adrian, Adrian, lepiej Ci froterowanie papierem ściernym tych karmników idzie niż czytanie ze zrozumieniem... :)
no mozesz tak sie tłumaczyc - ale nie tłumaczy to Twojej znikomej znajomosci tematu :)
a skoro juz sie ponownie odezwałes o sprawach o ktorych nie masz pojecia - to ile tych solowych płyt wydał, bo kolejny raz napisałes w liczbie mnogiej :)

odpusc sobie Maria - nie znasz sie - pozostaj Ci dowcipy o karmnikach :)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5364
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 12:04

cyt. PS. Wymień tytuły tych trzech płyt Ozzego, które wyszły przed ukazaniem się płyty Pride & Glory "Panie mający pojęcie" :)))

Nie chcę wchodzić Panom w polemikę, ale to były DWIE płyty z Zakkiem.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 12:10

Sgt. Barnes pisze:cyt. PS. Wymień tytuły tych trzech płyt Ozzego, które wyszły przed ukazaniem się płyty Pride & Glory "Panie mający pojęcie" :)))

Nie chcę wchodzić Panom w polemikę, ale to były DWIE płyty z Zakkiem.
rozumiem ze oficjalna koncertówka nie zalicza sie do oficjalnej dyskografii "Panie zawracam dupe choc nie powinienem" ;)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5364
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 12:11

Adrian696 pisze:
Sgt. Barnes pisze:cyt. PS. Wymień tytuły tych trzech płyt Ozzego, które wyszły przed ukazaniem się płyty Pride & Glory "Panie mający pojęcie" :)))

Nie chcę wchodzić Panom w polemikę, ale to były DWIE płyty z Zakkiem.
rozumiem ze oficjalna koncertówka nie zalicza sie do oficjalnej dyskografii "Panie zawracam dupe choc nie powinienem" ;)
Studyjne miałeś na myśli? Jeśli nie, to ok.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 12:17

Sgt. Barnes pisze: Studyjne miałeś na myśli? Jeśli nie, to ok.
zdradze Ci sekret ze 90% koncertówek, spokojnie mozna podciagnac pod studyjne :) w sumie chyba tylko typoewe bootlegi sa w 100% live
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Maria Konopnicka

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 12:42

Adrian696 pisze: no mozesz tak sie tłumaczyc - ale nie tłumaczy to Twojej znikomej znajomosci tematu :)
No nie, akurat na Ozzym to się znam dość dobrze :)
Adrian696 pisze: ile tych solowych płyt wydał, bo kolejny raz napisałes w liczbie mnogiej :)
Dwie - pod tytułem Book of Shadows. Jest to album dwupłytowy :)

Adrian696 pisze: odpusc sobie Maria - nie znasz sie - pozostaj Ci dowcipy o karmnikach :)
No wymień te trzy płyty Ozzego, na których zagrał przed wydaniem albumu z Pride and Glory... :)

Sgt. Barnes pisze: Nie chcę wchodzić Panom w polemikę, ale to były DWIE płyty z Zakkiem.
No, nie Adrian zarzucił mi, że pisze o czymś o czym nie mam pojęcia i wspomniał o trzech, więc głęboko wierzę, że udowodni iż specjalizuje się nie tylko w karmnikach i wymieni te albumy :)
Adrian696 pisze: rozumiem ze oficjalna koncertówka nie zalicza sie do oficjalnej dyskografii "Panie zawracam dupe choc nie powinienem" ;)
W takim razie bądźmy konsekwentni i zaliczmy też single - wszak to też oficjalne płyty :)
Ostatnio zmieniony 22-05-2013, 12:52 przez Maria Konopnicka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4459
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 12:49

Maria Konopnicka pisze:
Adrian696 pisze: ile tych solowych płyt wydał, bo kolejny raz napisałes w liczbie mnogiej :)
Dwie - pod tytułem Book of Shadows. Jest to album dwupłytowy :)
jesteś pozerem, dwupłytowe jest tylko wznowienie (z dodatkowym kilkuutworowym dyskiem), pierwsze bicie jest jednopłytowe.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Maria Konopnicka

Re: PRIDE & GLORY

22-05-2013, 12:57

Analripper pisze:
jesteś pozerem, dwupłytowe jest tylko wznowienie (z dodatkowym kilkuutworowym dyskiem), pierwsze bicie jest jednopłytowe.
Nigdzie nie napisałem, że pierwsze bicie jest dwupłytowe :) Chciał dwóch płyt solowych to ma :)) Niech więc Adrianek spierdala i wróci do strugania karmników :) Albo idzie na spacer do parku ze swoim ba... dzieckiem :)))) Nigdy nie wypowie się merytorycznie tylko przypierdala się i czepia. Cóż za małomiasteczkowa mentalność :)
ODPOWIEDZ