EYEHATEGOD

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: EYEHATEGOD

16-04-2017, 16:05

Drone pisze:O żesz, Williams wygląda na 70 lat. Ale dobrze, może coś z tego będzie.
Nieźle go sponiewierało. Liczę na następcę "Eyehategod", bo ten album sponiewierał mnie.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1285
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EYEHATEGOD

16-04-2017, 17:50

To może wydawać się dziwne, ale ostatni album uważam właśnie za najbardziej kompletny, posłuchałbym jego kontynuacji. Słychać, iż jest to zespół z doświadczeniem, dzięki czemu wszystkie proporcje zostały zachowane. To prawda, że nie jest to ten młodzieńczy gniew co na "Suffering", ale myślę, że we współczesnym wcielaniu także dają radę. Z perspektywy czasu uważam, iż album ten broni się w 100%.

Tak naprawdę już niewiele kapel zostało z tej nowoorleańskiej sceny, a ich krążek z 2014 jest... hmm chyba jedną z lepszych rzeczy, jaka spotkała tę scenę od naprawdę wielu lat, a może nawet i od premiery poprzedniego krążka Eyehategod. Chyba tylko reaktywowane Acid Bath (ktoś pamięta w ogóle o istnieniu tej kapeli?) mogłoby im zagrozić ;)

A co do nowego materiału EyeHate - tworzy się, tylko powoli. Jeden kawałek nawet grywają już live. Ma już co prawda rok, ale nie przypominam sobie, by ktoś go wrzucał wcześniej:

[youtube][/youtube]
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 652
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: EYEHATEGOD

16-04-2017, 17:59

Pacjent pisze:
Drone pisze:O żesz, Williams wygląda na 70 lat. Ale dobrze, może coś z tego będzie.
Nieźle go sponiewierało. Liczę na następcę "Eyehategod", bo ten album sponiewierał mnie.
po przeszczepie wątroby pewnie wyglądałbym podobnie :) i tak rispekt że jeszcze mu sie chce nawet jeśli inaczej na chleb nie potrafi.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1285
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EYEHATEGOD

03-06-2018, 15:18

No i kiedy nowa płyta? Z tego co widzę na YT, po powrocie Mike'a są w formie... Szkoda, że nie zawitali do Polski podczas tej trasy, były takie starania, ale jak widać nie pykło.

Wszedłem w ten wątek dlatego, iż w przeciągu ostatnich kilku dni odświeżyłem sobie calutką ich dyskografię. Odkąd ich poznałem kapela ta szybko zaskarbiła sobie mój szacunek i trafiła do grona ulubionych. Teraz jednak nie mam problemu, by twierdzić, że to jedna z najlepszych kapel w ogóle. Cóż, Panowie nie tworza muzyki dla "każdego" - to fakt. Ale nie wydali też żadnego bubla, a wszystko co robią jest szczere. Nawet ostatnia płyta, którą połowa osób pokochała, a druga połowa skrytykowała, że "zbyt chwytliwa". Cóż, gdyby wszystkie kapele powracała w takim stylu, osobiście byłbym spokojny ;) Krążek rzeczywiście jest chwytliwy, ale przy tym jakże doskonały aranżacyjnie. Koniec końców płyta okazała się najlepszym tworem NOLA od wielu wielu lat i z całym szacunkiem, ale Gołthory i Crowbar raczej startu nie mają (a zwłaszcza pierwsza).

Najbardziej mi szkoda Joeya LaCaze - jego partie były fenomenalne i niepowtarzalne. Może brakować w przyszłości tego niepowtarzalnego zmysłu. Szkoda, że już żadnej partii nie zagra, self-titled myślę, że był dobrym pożegnaniem, jeśli chodzi o ścieżki perkusji.

A jaka jest wasza opinia na temat tego kolektywu? Niby wszyscy znają, a tak mało osób o nich pisze, zwłaszcza tutaj. Zazwyczaj jest tak, że postrzeganie niektórych kapel po kilku latach się zmienia. Jak wygląda sprawa z nimi? Doczekają się tego całego hajpu jeszcze, czy skazani na piwnice? ;)

[youtube][/youtube]
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: EYEHATEGOD

04-06-2018, 02:30

Anzhelmoo pisze:Szkoda, że nie zawitali do Polski podczas tej trasy, były takie starania, ale jak widać nie pykło.
no szkoda, byłem przekonany, że jednak zagrają
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1285
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EYEHATEGOD

08-01-2019, 22:00

A tak prezentują się w czwórkę (niestety już bez Briana Pattona). Bardzo fajny pro-shot i przekrojowa setlista!

Co tutaj dużo mówić - tyle lat minęło, a na tym poletku nie mają sobie równych, właściwie ani na moment nie stracili korony. Album, którym powrócili po latach nieobecności jest tylko tego potwierdzeniem. Co prawda jestem trochę nieobiektywny, ale wyjątkowo ten materiał mi siadł i jeśli miałbym wskazać krążki w zbliżonej stylistyce wydane w XXI wieku, ten z pewnością znalazłby się gdzieś w czołówce.

Nad nowym albumem chłopaki pracują, bardzo liczę, że się wyrobią w tym roku, choć jak wiadomo do najbardziej pracowitych nie należą. Majty mokre na samą myśl!

Mam nadzieję, że post ten zmotywuje kogoś do odświeżenia dyskografii. Co najmniej raz w roku takie zdarzenie powinno mieć miejsce!

[youtube][/youtube]
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1285
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EYEHATEGOD

07-05-2019, 22:22

Najlepszy zespół świata opublikował premierowy utwór:
https://as-embed-player.adultswim.com/? ... lBg5bKiklM" onclick="window.open(this.href);return false;
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: EYEHATEGOD

08-05-2019, 08:31

^ Na jakie wydawnictwo trafi ten fajny utwór?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4600
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: EYEHATEGOD

08-05-2019, 13:06

Dobre brzmienie garow
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1285
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EYEHATEGOD

08-05-2019, 15:03

Trafił na kompilację online w towarzystwo np. Author & Punisher, Body, Sunn, czy Baroness, którzy tez zaprezentowali swoje utwory. Ale zapewne też na nowy album, który pewnie ukaże się za rok najwcześniej (byłby wcześniej, ale obiło mi się o uszy, że połowę materiału do kosza wywalili - choć nie wiem, czy to prawda).

To pierwszy ichniejszy utwór nagrany w "nowym-starym" składzie, bowiem już bez Joeya i Briana. Perkusista godnie zastępuje i przywołuje ducha oryginalnego bębniarza, a to nie jest proste zadanie. Stylistycznie tez jakby wrócili trochę do wcześniejszych rejonów z okresu Dopesick, czy Confederacy. Moim zdaniem brzmienie, a zwłaszcza wokalu jest całkowicie odmienne od tej bardziej gładszej hardcore'owej wersji, które zaprezentowali ostatnio, jakby bardziej bagienne i niechlujne.

Utwór sam w sobie może nie jest jakimś mega killerem, ale stanowi esencję ich stylu, a zarazem daje słuchaczom to, czego od nich oczekują.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: EYEHATEGOD

08-05-2019, 15:07

Nie zarejestrowałem kiedy Brian odszedł ;(.
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: EYEHATEGOD

20-05-2019, 21:28

graja trase po Eurpie czy tylko na festiwalach?
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1285
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EYEHATEGOD

20-05-2019, 21:51

Tylko festiwale niestety, ale to też bardzo okazyjnie. W tym roku nic więcej nie będzie.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
biopago
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 20-12-2017, 10:12

Re: EYEHATEGOD

08-07-2019, 19:29

Perkusista Aron Hill ugodzony nożem przed koncertem w Meksyku. Qrwa tam to już strach z hotelu wyjść.
https://metalinjection.net/metal-crimes ... -in-mexico
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: EYEHATEGOD

08-07-2019, 20:57

Plakat tego koncertu:
Obrazek
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
biopago
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 20-12-2017, 10:12

Re: EYEHATEGOD

02-10-2019, 12:20

Kilka słów Mike'a o historii zespołu i wpływach:

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
biopago
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 20-12-2017, 10:12

Re: EYEHATEGOD

27-11-2019, 13:33

... i kolejny ciekawy wywiad
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1285
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: EYEHATEGOD

11-10-2020, 20:04

Tak tylko z kronikarskiego obowiązku poinformuję, że o ile mi wiadomo nowe Eyehategod jest już nagrane! Gdzieś tam Bower na FB zachwalał jak świetny w jego opinii jest to materiał, ponadto któryś z muzyków też na ig wrzucał fragmenty muzy (już zrealizowanej).

Czy poniższy kawałek trafi na album? Tego nie wiem. Ale jest to jedyna rzecz nagrana w czteroosobowym składzie po odejściu Pattona, no i pierwsza z nowym perkusistą (słychać jednak różnicę, LaCaze był niepodrabialny i stanowił jeden z głównych filarów tego zespolu, no i to on odpowiadał za te wszystkie pokręcone fragmenty).

Jeśli chodzi o TBE chciałbym zwrócić też uwagę na wokal, który nawiązuje raczej do starszych bagiennych czasów, aniżeli tej nowszej punkowej wersji. Ponadto dużo Black Flag w tym utworze. No ale to tylko takie smaczki.

Na forum pisałem wiele o nich, ale tylko przypomnę - jeśli kiedykolwiek gdziekolwiek zobaczycie zapowiedź ich koncertu (np. za granicą, bo w Polsce nie grają XD), to idźcie w ciemno, bo doznania nieporównywalne z żadnym innym zespołem tego nurtu (Sleepy, Wizardy się chowają).

Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: EYEHATEGOD

17-11-2020, 19:06

Obrazek
Płyta wyjdzie wiosną.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: EYEHATEGOD

17-11-2020, 19:19

Cudownie. Okładka świetna
support music, not rumors
ODPOWIEDZ