The White Stripes vs RATM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"

and ze winna iz?

THE WHITE STRIPES
26
38%
RAGE AGAINST THE MACHINE
42
62%
 
Liczba głosów: 68
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: The White Stripes vs RATM

12-06-2011, 23:29

dać rybie dżdżownicę...
Karkasonne

Re: The White Stripes vs RATM

12-03-2018, 05:55

Wiem, że trupa odgrzewam, ale aktualnie mnie to ciekawi. Temat utonął w osobistych animozjach, rozkminach liczbowych popularności i przypierdalaniu się do przecinków, a jakoś mało w tym wszystkim o muzyce. A to akurat interesujące, bo zestawienie miało sugerować, że te zespoły są jakoś skrajnie różne. Na czym ta różnica miała polegać, ciężko mi powiedzieć - chyba na ubiorze i tym, że jedni skakali, chociaż nie byli za Tuskiem, hej, hej, hej. Bo jakby odrzeć jednych i drugich z ciuchów i zostawić same pindole na wierzchu, to moglibyśmy dojść do zaskakującego wniosku, że jednak nie różnią się one tak od siebie.

TWS wypłynął na nawiązaniu do prostoty garażowego, oszczędności środków, DIY, starych mistrzów rockowego grania, istoty riffu itd. Wszystko spoko, sam miód. W sensie, że to riff i sekcja rytmiczna mają przemawiać w największej mierze.

Z drugiej strony RATM wcale aż tak od tego nie odchodzą. Jest jakiś powód, dla którego to właśnie ONI wypłynęli na stadiony, a nie jakiś inny zespół. Popatrzcie w ogóle na to, jak dziwnie eksplodował hip-hop - niby początki w latach 70 jeszcze, ale złoty okres zaczął się na przełomie 80/90 razem z Ice Cube, Public Enemy, Cypress Hill, dupa, znacie tę historię. A jak oni wybuchli to jeb, nagle hiphop był w wielu miejscach naraz, inne gatunki oraz komercja zaczęły go wciągać nosem. Pojawił się taki Body Count, ok. Radził sobie dobrze, ale stadionów nie zapełniono (poprawcie jeśli się mylę). Na pewno było też wiele innych kapel, które próbowały ożenić hiphop z metalem, i nie pykło. Wyszło to właśnie RATM. I to nie dlatego, że poprzednicy nie mieli energii, fajnego riffa, czy słabo skakali i za mało wielbili Stalina - tylko dlatego, że dopiero RATM połączyło, to co nowe. Kurde, z tym Led Zeppelin coś jest na rzeczy - właśnie słuchałem koncertówki RATM, zaczyna lecieć Guerilla Radio, myślę sobie - zaraz, zaraz. Puściłem The Immigrant Song i no kurwa...

Kurde, powoli zaczynam ich zaliczać razem z np. AC/DC do zespołów, które nie powstały, a zostały zesłane na ziemię. Może to na wyrost jeszcze, ale szukam, wciąż szukam.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: The White Stripes vs RATM

12-03-2018, 20:59

Uprzedzony jestem, ale nie znoszę The White Stripes ani Jacka White'a. Cofa mnie, gdy cokolwiek słyszę.
Za to pierwszy RATM jest całkiem dobrym graniem, które wytrzymało próbę czasu. Abstrahuję oczywiście od komunizujących poglądów kapeli.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: The White Stripes vs RATM

12-03-2018, 22:37

moonfire pisze:Uprzedzony jestem, ale nie znoszę The White Stripes ani Jacka White'a. Cofa mnie, gdy cokolwiek słyszę.
i bardzo dobrze :) też tak mam

z tym że nie przepadam też za RATM i mnie męczą na dłuższą mete
ale z dwoiga złego RATM to mniejsze zło (z 5 numerów fajnych mają) więc są lepsi ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: The White Stripes vs RATM

12-03-2018, 22:43

Żułek pisze:
moonfire pisze:Uprzedzony jestem, ale nie znoszę The White Stripes ani Jacka White'a. Cofa mnie, gdy cokolwiek słyszę.
i bardzo dobrze :) też tak mam

z tym że nie przepadam też za RATM i mnie męczą na dłuższą mete
ale z dwoiga złego RATM to mniejsze zło (z 5 numerów fajnych mają) więc są lepsi ;)
+1
też nie znoszę White Stripes i JW.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: The White Stripes vs RATM

13-03-2018, 23:23

Karkasonne pisze:To mnie zaskoczyłeś
Czemu? Jakoś nie trawię White'a. Może to bardziej irracjonalne odczucie, ale mam tak z niektórymi wykonawcami, że odrzucają mnie na samym starcie.
Karkasonne

Re: The White Stripes vs RATM

14-03-2018, 07:54

Bardziej z dobrymi słowami nt Ratm, Twoje przekonania polityczne są mocne i znane, a większość nie potrafiła się wznieść ponad poziom ideologiczny.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: The White Stripes vs RATM

14-03-2018, 14:36

rage against the machine. chuj, że komuniści. muzyka zajebista i oryginalna. white stripes nigdy mnie nie przekonali do siebie
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: The White Stripes vs RATM

14-03-2018, 19:08

Karkasonne pisze:Bardziej z dobrymi słowami nt Ratm, Twoje przekonania polityczne są mocne i znane, a większość nie potrafiła się wznieść ponad poziom ideologiczny.
A o to chodzi!
Gdybym miał identyfikować się z tekstami kapel, których słucham, musiałbym pożegnać się z większością muzyki. Spora część thrash metalu to lewicowy ogląd rzeczywistości, death metal - horrorystyczne makabreski, a heavy/power - wiedźmy, smoki i topory. Oczywiście upraszczam, ale wiesz, w czym rzecz.

Omijam tylko religijny satanistyczny przekaz. Nie lubię i tyle.
ODPOWIEDZ