GRAVELAND

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: GRAVELAND

27-08-2013, 18:31

Lykantrop pisze:Dzięki temu kundlowi na tej liście znaleźli się goście z North i Xantotol. Z resztą, wydawało mi się, że w pewnym momencie za redagowanie tej listy odpowiedzialny był właśnie sam Jędrek.
Xantotol na liście wrogów?
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: GRAVELAND

27-08-2013, 18:33

Yo, w którejś reedycji listy wrogów pojawiła się i nazwa kapeli Jacka. On sam nawet to wesoło wspominał w przepytce dla bełkowego Pure Evil zine.
Maria Konopnicka pisze:
Lykantrop pisze: Po napisaniu tego posta zaraz odezwał się na gg kumpel i kazał uzupełnić powyższy opis ostatnimi doniesieniami - Lord Darkstorm ze względu na problemy z alkoholem zszedł do podziemia. Dosłownie. Najczęściej spotkać go można na dworcu centralnym w stolicy.
http://duskforest.kgb.pl/wdarkstorm.htm

Lepiej mi się tego słucha niż Behemotha :)



nic na to nie poradzę :)
Muzycznie Darkstorm złe nie było. Tytułowy numer z debiutu nawet bym powiedział, że zajebisty był :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: GRAVELAND

27-08-2013, 18:37

aż się muszę Jacka spytać hehehe ...
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
ZłyPan

Re: GRAVELAND

27-08-2013, 18:38

Lykantrop pisze:Yo, w którejś reedycji listy wrogów pojawiła się i nazwa kapeli Jacka. On sam nawet to wesoło wspominał w przepytce dla bełkowego Pure Evil zine.
Maria Konopnicka pisze:
Lykantrop pisze: Po napisaniu tego posta zaraz odezwał się na gg kumpel i kazał uzupełnić powyższy opis ostatnimi doniesieniami - Lord Darkstorm ze względu na problemy z alkoholem zszedł do podziemia. Dosłownie. Najczęściej spotkać go można na dworcu centralnym w stolicy.
http://duskforest.kgb.pl/wdarkstorm.htm

Lepiej mi się tego słucha niż Behemotha :)



nic na to nie poradzę :)
Muzycznie Darkstorm złe nie było. Tytułowy numer z debiutu nawet bym powiedział, że zajebisty był :)
Fajny ten koślawy, heavymetalowy feeling w tle.
Maria Konopnicka

Re: GRAVELAND

27-08-2013, 20:02

Te stare polskie black metalowe kapele miały fajny klimat. Tylko Behemotha nigdy nie trawiłem i tak mi zostało do dziś.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: GRAVELAND

27-08-2013, 20:12

Oczywiście, że polskie kapele black metalowe lat 90 miały klimat i przede wszystkim - swoją własną tożsamość. Po 10 sekundach od razu się wiedziało, że to Polska. Było spore zainspirowanie Norwegią jakby nie patrzeć, ale synteza z greckim feelingiem powodowała, że takie Mysteries, Fullmoon, Infernum, Kohort, Behemoth, Lord of Evil czy wczesne Graveland to były naprawdę dobre rzeczy, z własną tożsamością i pomysłem na siebie. Pomijając oczywiście otoczkę temu towarzyszącą i kabaret w wykonaniu co poniektórych herbatników. Fajnie było móc być częścią sceny w tamtym czasie. Jest co wspominać, nie to co dzisiejsze pokolenie przyklejonych tyłkiem do krzesła no lajfów :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Maria Konopnicka

Re: GRAVELAND

27-08-2013, 20:27

Zdecydowanie nie postawiłbym Behemoth obok wczesnego Graveland, Lord Of Evil, Fullmon czy Infernum. Mi muzyka Behemoth zawsze wydawała się wymuszona i nieoryginalna w odróżnieniu od pozostałych kapel, które wymieniłeś.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: GRAVELAND

28-08-2013, 01:16

Gdzie wy kurwa słyszycie grecki feeling w Polskim wczesnym BM? Może coś u Holy Death ale i tak jakiś minimum. Polski black był wzorowany głownie na norse core a, ze nie było budżetów na studio ani producentów co by klimaty tej muzy kumali to to zawsze brzmiało jako chujowe demo. Z tego wychodził jakiś taki black ze słabym polskim brzmieniem i to faktycznie odróżniało polaków od reszty.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: GRAVELAND

28-08-2013, 01:20

Maleficio pisze:Gdzie wy kurwa słyszycie grecki feeling w Polskim wczesnym BM? Może coś u Holy Death ale i tak jakiś minimum. Polski black był wzorowany głownie na norse core a, ze nie było budżetów na studio ani producentów co by klimaty tej muzy kumali to to zawsze brzmiało jako chujowe demo. Z tego wychodził jakiś taki black ze słabym polskim brzmieniem i to faktycznie odróżniało polaków od reszty.
Pierdolenie o szopenie. Popatrz lepiej sobie na tym Twoim forum NWN jak się zagraniczni bdb koledzy wypowiadają o polskich kapelach z tamtych czasów. To, że warunki były jakie były i brzmiało to jak brzmiało, wcale nie musi oznaczać, że ma to być jakąś ujmą. Ale fakt, lepiej żeby było jak teraz - co 2gi black metalowy album polskiej kapeli brzmi jakby wyszedł z Necromorbus albo w ogóle nagrali go kolesie z Watain.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Efowski
weteran forumowych bitew
Posty: 1445
Rejestracja: 03-11-2011, 11:57

Re: GRAVELAND

28-08-2013, 07:32

Lykantrop pisze:
ZłyPan pisze:Tej, o co wogóle kaman z Darkstormem, bo poza paroma zabawnymi wywiadami (Tenebryzm 4theWin!) niewiele kumam co sie z kolesiem stało, a ploty słyszałem od przejścia na dresik, po jawne gejostwo. Ktoś mi jeszcze gadał, że cała wojna między Holy Death a Graveland wzięła sie właśnie z Darkstormowego pierdolenia...
O Ję - ję - jędrku to by można książkę napisać, pełen folklor. Nowodworski to przy nim pikuś, bo Jędrek potrafił zmyślić wszystko, podawać się za 10 różnych postaci, zmieniać upodobania i gusta częściej niż nie jeden skarpetki. Był już skinem, kibolem, dresiarzem, a skończył ostatecznie jako orędownik głębokiej myśli Biedronia (chociaż teraz może to już być nieaktualne).
Tak mi się przypomniało nieco offtop.

Mieliśmy, czy w zasadzie mamy dalej - chociaż nie wiem co on teraz robi - w Rzeszowie niejako Gniewomira (ksywa). Herbatnik ten objawił się mniej więcej w końcowej fazie działania Rejsu. Mam co prawda problem z ustaleniem chronologii, ale wydaje mi się, że był metalem, punkiem, skinem, rodzimowiercą (i to w ciągu jednego roku). W tak zwanym między czasie zdaje mi się, że popylał też w kapelutku w stylu niejako Grabarza co to teraz smaruje Nią chleb. Gniewomir był obiektem żartów, dogryzajek, kopów w dupę i tym podobnych przyjemności serwowanych najsłabszym w stadzie. Ale w końcu się nam odgryzł. Udzielając takiego mocarnego wywiadu. (pomijam Wyborczej wstawki z pierwszej części artykułu, bo wiadomo jakie mają podejście). Tekst o ulgach niszczy;] http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,5153450.html
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: GRAVELAND

28-08-2013, 08:46

jaki zjeb o matko bosa
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Maria Konopnicka

Re: GRAVELAND

28-08-2013, 23:17

Tego jeszcze nie było. Kupiłem nowy Metal Hammer - na okładce Tarja (ex-Nightwish), na dole małymi literkami Avenged Sevenfold - Skid Row - Gorguts - Revamp, a na górze po prawej dużymi fontami CARCASS, DIO, THE CULT i ....GRAVELAND. Szczena mi opadła. Trzy razy czytałem - czy tam przypadkiem Graveyard nie jest napisane...ale nie.. GRAVELAND stoi jak wół. GRAVELAND w METAL HAMMERZE!!! :) W środku autentycznie na jest wywiad na stronę z Darkenem.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 01:12

Serio kupujesz Metal Hammer?
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6274
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 09:41

Maria Konopnicka pisze:Tego jeszcze nie było. Kupiłem nowy Metal Hammer - na okładce Tarja (ex-Nightwish), na dole małymi literkami Avenged Sevenfold - Skid Row - Gorguts - Revamp, a na górze po prawej dużymi fontami CARCASS, DIO, THE CULT i ....GRAVELAND. Szczena mi opadła. Trzy razy czytałem - czy tam przypadkiem Graveyard nie jest napisane...ale nie.. GRAVELAND stoi jak wół. GRAVELAND w METAL HAMMERZE!!! :) W środku autentycznie na jest wywiad na stronę z Darkenem.
Dla beki pewnie.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Maria Konopnicka

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 13:04

Z wywiadu wynika, że Rob rzeczywiście zamierza grać koncerty - odcina się od skrajnie prawicowych poglądów, twierdzi, że już nie gra black metalu a ta cała przygoda z NSBM wynikała z niedojrzałości z czasów pacholęcych. Zresztą on tak naprawdę nigdy nie był zły - źle byli inni członkowie zespołu i taka łatka do nich przylgnęła... Gdyby nie to - to kto wie, może dziś byliby tak wielcy jak Behemoth.? Pyta retorycznie Darken.
Smutne to wszystko.... idę słuchać "Thousand Swords" - płyty nagranej w czasach gdy ludzie mieli jakieś ideały. Może idiotyczne, głupie, niedojrzałe, naiwne... ale chociaż szczere.
Maria Konopnicka

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 13:07

Maleficio pisze:Serio kupujesz Metal Hammer?

A dlaczego mam nie kupować? Przecież to całkiem dobry magazyn o muzyce, której słucham. Kupuję od czasów gdy zaczął się ukazywać. Przerwę zrobiłem sobie gdzieś tak w latach 1996-1998 bo za dużo było na ich łamach muzyki, która mnie nie interesowała z jednoczesnym pominięciem najciekawszych dla mnie rzeczy, które wówczas w metalu się wydarzyły. Później jednak magazyn się poprawił i uważam, że dziś jest lepszy niż kiedykolwiek.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 13:08

Marian wrzuc skany wywiadu z Grejwland.
Obrazek

Obrazek
Maria Konopnicka

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 13:14

Nie będzie mi się chciało - jak ktoś zainteresowany to niech sobie kupi ten MH, albo przeczyta w Empiku.
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 13:25

Ściemniasz, sam przeczytałeś w Empiku i teraz szpanujesz :-)
http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Maria Konopnicka

Re: GRAVELAND

29-08-2013, 13:32

krz63 pisze:Ściemniasz, sam przeczytałeś w Empiku i teraz szpanujesz :-)
Oczywiście, że tak - każdy numer czytam w Empiku, a do domu przynoszę egzemplarze zafoliowane i układam na półce :)
ODPOWIEDZ