GRAVELAND

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ozzy
postuje jak opętany!
Posty: 564
Rejestracja: 16-02-2008, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: GRAVELAND

22-04-2016, 11:31

Chujowi z Was przyjeciele Graveland :))
SODOM i chuj
shadowthrone
postuje jak opętany!
Posty: 385
Rejestracja: 24-12-2010, 13:47

Re: GRAVELAND

22-04-2016, 19:00

Darken ma już trochę lat, a zachowuje się jak nastolatek. Przez lata paplał w wywiadach o różnych bzdurach, teraz nagle twierdzi, że media kłamią i pisze, że chce mieć przyjaciół na całym świecie, w następnym wpisie twierdzi, że to była jego obrona, a tak naprawdę to zawsze thor's hammer. Czekam na kolejne oświadczenie. Niezły pajac i kabareciarz. Jest się z czego pośmiać.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: GRAVELAND

24-04-2016, 14:10

Niezależnie od tych wszystkich śmieszności na FB Graveland, koncert w Gdańsku - jak widzę - odbył się bez większych problemów. Protestów poza siecią i mediami nie było, naziści - jeśli byli - nie rzucali się w oczy, nawet media głównonurtowe przyjechały w poszukiwaniu zadymy - a tu nic. Brawa dla klubu, że się nie ugiął. Więcej, wysmażył regulamin wydarzenia, w którym stoi:

"4. UWAGA! W czasie Festiwalu nie będzie możliwości kupna 5 piw na raz! Proszę ich w takim razie nie zamawiać pod groźbą usunięcia z koncertu! Można kupować od 1 do 4 piw lub od 6 do wyczerpania zapasów."

:DDD
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Jaronymous
rozkręca się
Posty: 31
Rejestracja: 21-01-2010, 13:42

Re: GRAVELAND

25-04-2016, 11:16

Lukass pisze:Niezależnie od tych wszystkich śmieszności na FB Graveland, koncert w Gdańsku - jak widzę - odbył się bez większych problemów. Protestów poza siecią i mediami nie było, naziści - jeśli byli - nie rzucali się w oczy, nawet media głównonurtowe przyjechały w poszukiwaniu zadymy - a tu nic. Brawa dla klubu, że się nie ugiął. Więcej, wysmażył regulamin wydarzenia, w którym stoi:

"4. UWAGA! W czasie Festiwalu nie będzie możliwości kupna 5 piw na raz! Proszę ich w takim razie nie zamawiać pod groźbą usunięcia z koncertu! Można kupować od 1 do 4 piw lub od 6 do wyczerpania zapasów."

:DDD
Zawsze można zamówić 10 piw w wersji 2x5.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: GRAVELAND

29-04-2016, 09:01

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35 ... e-jej.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zawlekacz
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 16-10-2007, 17:25

Re: GRAVELAND

29-04-2016, 09:58

a wsrod komentarzy pod tekstem taki, wydawaloby sie niegrozny

"asp godzinę temu

Oceniono 11 razy 7

Lokal wygląda na łatwopalny. Trochę dziwię się właścicielowi, którego idol po tym jak rozstał się z tym światem został namaszczony benzyną a następnie uległ samozapłonowi."
nie ma to tamto
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9679
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: GRAVELAND

29-04-2016, 13:05

zawlekacz pisze:a wsrod komentarzy pod tekstem taki, wydawaloby sie niegrozny

"asp godzinę temu

Oceniono 11 razy 7

Lokal wygląda na łatwopalny. Trochę dziwię się właścicielowi, którego idol po tym jak rozstał się z tym światem został namaszczony benzyną a następnie uległ samozapłonowi."
ciekawe co na to hejtstop :D
Guilty of being right
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 01:18

Lukass pisze: Brawa dla klubu, że się nie ugiął.
Mam odmiennie zdanie. I pomimo całej śmieszności Graveland moja noga w tej spelunie więcej nie postanie. Zresztą rzadko stawała, bo jakość dźwięku w tej norze to jest kiepski żart.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 01:19

Wklejcie caly ten art, bo mam limit wyczerpany, a chetnie przeczytam
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 12:54

W piątek (29 kwietnia) we Wrocławiu zagra pogańsko-neonazistowski zespół Graveland. Gościny udzieli mu klub Tawerna, należący do prawicowego biznesmena Bogdana Ludkowskiego.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Graveland to zespół grający narodowo-socjalistyczny black metal. W tekstach jego muzycy odwołują się do kultu pogańskich bóstw, ale ich lider Robert Fudali nie kryje też fascynacji Adolfem Hitlerem i ideami III Rzeszy. - Wspieram ruch nazistowski i idee rasowe w black metalu. Szanuję Adolfa Hitlera za wszystkie jego wielkie czyny wymierzone w świat judeochrześcijański. Mam wielu przyjaciół wśród nazistów. Wiele osób nazywa Graveland zespołem nazistowskim. Nie mam nic przeciwko temu - mówił Fudali kilka lat temu w wywiadzie dla internetowego pisma Empire of Hate (ang. Imperium nienawiści).

Wybieg nazistów

Na początku kwietnia Graveland grał na neonazistowskim festiwalu w Mediolanie. Na biletach na imprezę umieszczone był swastyki, a podczas koncertu hajlowano. Kolejny występ - tym razem w Gdańsku - próbowały zablokować środowiska antyfaszystowskie. Robert Fudali zaczął wówczas wrzucać do internetu zdjęcia swoich fanów o różnych kolorach skóry i odcinać się od swojej przeszłości. Ściągnęło to na niego gniew rasistowskich fanów kapeli, ale koncert doszedł do skutku. Po nim Fudali tłumaczył w internecie, że jego zachowanie było tylko wybiegiem, swoich ideałów nie zdradził, a "jego inspiracje twórcze pozostają niezmienione". Tydzień temu salę wynajętą na koncert Graveland wymówił jego organizatorom menedżer wrocławskiego klubu Liverpool. "Wyborczej" tłumaczył, że nie chce być kojarzony z wyznawanymi przez Fudalego poglądami.

Imprezę przeniesiono jednak w inne miejsce, a bilety na nią nadal sprzedawano w sieci. Choć nazwa klubu, gdzie odbędzie się koncert, była utrzymywana w tajemnicy, to udało nam się ustalić, że muzycy zagrają dziś w klubie Tawerna przy ul. Wróblewskiego. - W środowisku wrocławskich neonazistów funkcjonuje opinia, że klub przyjmie każdy zespół, niezależnie od wyznawanej ideologii. A Graveland to neonazizm w czystej postaci - opowiada "Wyborczej" jeden z wrocławskich działaczy antyfaszystowskich, który walczy o odwołanie imprezy.

O poglądy nie pytali

Właścicielem nieruchomości, w której działa klub Tawerna, jest wrocławski biznesmen Bogdan Ludkowski - twórca znanej deweloperskiej firmy Intakus, dziś przekształconej w spółkę akcyjną CFI Holding S.A. Ludkowski, który wciąż pozostaje jej udziałowcem, już wcześniej wielokrotnie angażował się w prawicowe inicjatywy w naszym mieście - działał m.in. na rzecz prezydenckiej kandydatury Grzegorza Brauna, współpracował z Januszem Korwinem-Mikkem. I choć z dzisiejszym koncertem nie ma pewnie wiele wspólnego - jest praktykującym katolikiem, trudno więc zarzucać mu wspieranie zespołu wzywającym do walki z chrześcijaństwem - to w przeszłości nie przeszkadzało mu, gdy na jego terenie bawili rasiści. Tak było w ubiegłym roku, gdy na należącym do biznesmena stadionie odbywał się turniej piłkarski "Obudź się Europo" reklamowany krzyżem celtyckim. Po nim, także w Tawernie, grały związane ze sceną neonazistowską zespoły Obłęd i Nordica.

Ludkowski pisał wówczas na swoim Facebooku:

"Pomimo ostrzeżeń "ludzi rozumnych" odbył się międzynarodowy turniej piłkarski "Obudź się Europo" zakończony koncertem, organizowany przez kibiców piłkarskich WKS Śląsk Wrocław ( ) tego typu zdarzenia trzeba dopieszczać, chuchać na nie i dmuchać. Dla systemu są one nie do zaakceptowania".


Z Bogdanem Ludkowskim nie udało nam się w czwartek skontaktować. Że budynek, w którym funkcjonuje Tawerna wciąż należy do niego, potwierdził nam menedżer klubu Jarosław Bujnicki. On nie widzi niczego zdrożnego w goszczeniu kapeli neonazistowskiej: - Ja jestem od wynajmowania sali. Nie mam pojęcia, kto i co tam będzie grał. Nie interesuje mnie to i nawet nie pytałem, co to będzie za impreza.

O to, czy ma wiedzę o planowanej imprezie, zapytaliśmy wrocławską policję. Informacji zwrotnej od jej rzecznika jednak nie otrzymaliśmy.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 13:23

RippingHeadache pisze:
Lukass pisze: Brawa dla klubu, że się nie ugiął.
Mam odmiennie zdanie. I pomimo całej śmieszności Graveland moja noga w tej spelunie więcej nie postanie. Zresztą rzadko stawała, bo jakość dźwięku w tej norze to jest kiepski żart.
Wiesz, ja patrzę na to tak: sam Graveland mnie średnio obchodzi, ale właściwie nie ma większej różnicy, czy ktoś wyraża nienawiść wobec wyznawców pewnej religii, czy pewnego narodu (podpowiem: na literkę ż), czy ludzi o odmiennym kolorze skóry. Zatem skoro wycinamy Graveland, to powinniśmy jednocześnie ciąć cały blekmetal równo z ziemią. Żadnych Mejhemów, Behemotów, Żorżorotów i innych takich. A brzmienie w Proto? Nie takie złe, chociaż zależy od koncertu. Czasami bardzo dobrze, czasami dość kiepsko.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 13:40

Lukass pisze: Wiesz, ja patrzę na to tak: sam Graveland mnie średnio obchodzi, ale właściwie nie ma większej różnicy, czy ktoś wyraża nienawiść wobec wyznawców pewnej religii, czy pewnego narodu (podpowiem: na literkę ż), czy ludzi o odmiennym kolorze skóry.
Właściwie jest większa różnica.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 13:42

WaszJudasz pisze:
Lukass pisze: Wiesz, ja patrzę na to tak: sam Graveland mnie średnio obchodzi, ale właściwie nie ma większej różnicy, czy ktoś wyraża nienawiść wobec wyznawców pewnej religii, czy pewnego narodu (podpowiem: na literkę ż), czy ludzi o odmiennym kolorze skóry.
Właściwie jest większa różnica.
A jest, bo? Nienawiść to nienawiść, ewentualne nawoływanie do eksterminacji danej grupy ludzi też w każdym przypadku niezgodne z prawem.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 15:20

Nie jestem przyjacielem graveland sprzedałem ich płyty i zostawiłem sobie tylko debiut :(.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 15:27

Lukass pisze: A jest, bo?
No nie wiem, widzisz różnicę między sytuacjami, gdy wyrzucasz kogoś z domu bo

a) chciał być dowcipny i nasrał Ci na dywan
i
b) spjrzałeś pod światło i zobaczyłeś, że jest jakby rudy

?


Lukass pisze:Nienawiść to nienawiść, ewentualne nawoływanie do eksterminacji danej grupy ludzi też w każdym przypadku niezgodne z prawem.
Jeśli chodzi o prawny punkt widzenia to owszem. Z drugiej strony
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
gdzie § 2 dotyczy tego
kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1
czyli w sumie distra i promotorzy się wybronią ;)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 16:16

WaszJudasz pisze:
No nie wiem, widzisz różnicę między sytuacjami, gdy wyrzucasz kogoś z domu bo

a) chciał być dowcipny i nasrał Ci na dywan
i
b) spjrzałeś pod światło i zobaczyłeś, że jest jakby rudy
Hmm, który to ten jakby rudy to łapię, ale która grupa ludzi w tej analogii sra na dywan? :D

Poza tym, piewcy białej rasy i tym podobni racjonalizują swoje pomysły: zarzucą Cię danymi statystycznymi na temat przestępczości, wzrostu gospodarczego i średniej wielkości penisa. A chociaż rasizm jako taki jest mi obcy, to jednak w obecnej sytuacji w Europie większość srających na dywan dziwnym trafem nie będzie w kolorze mleka.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 16:44

Lukass pisze: i średniej wielkości penisa
Coś przypuszczam, że to ich boli najbardziej.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 17:00

I jednocześnie jest pewnie najbardziej prawdziwą z tych statystyk...
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 22:34

Lukass pisze:
RippingHeadache pisze:
Lukass pisze: Brawa dla klubu, że się nie ugiął.
Mam odmiennie zdanie. I pomimo całej śmieszności Graveland moja noga w tej spelunie więcej nie postanie. Zresztą rzadko stawała, bo jakość dźwięku w tej norze to jest kiepski żart.
Wiesz, ja patrzę na to tak: sam Graveland mnie średnio obchodzi, ale właściwie nie ma większej różnicy, czy ktoś wyraża nienawiść wobec wyznawców pewnej religii, czy pewnego narodu (podpowiem: na literkę ż), czy ludzi o odmiennym kolorze skóry. Zatem skoro wycinamy Graveland, to powinniśmy jednocześnie ciąć cały blekmetal równo z ziemią. Żadnych Mejhemów, Behemotów, Żorżorotów i innych takich. A brzmienie w Proto? Nie takie złe, chociaż zależy od koncertu. Czasami bardzo dobrze, czasami dość kiepsko.
Co do nienawiści to powiem tak: ja nienawidzę ludzi, którzy dyskryminują ludzi z racji tego, z jakim kolorem skóry się urodzili. Właściciel Protokultury jest zaś dla mnie szmatą, po tym jak dysponując wszelkimi informacjami, nie odwołał koncertu zespołu, który nie ma nic przeciwko temu aby pojawiać się w kontekście swastyk i symboli SS.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: GRAVELAND

30-04-2016, 22:53

:>
'Come the Blessed Madness'
ODPOWIEDZ