DARKTHRONE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Pi
zaczyna szaleć
Posty: 158
Rejestracja: 15-12-2002, 00:07
Kontakt:

31-01-2006, 18:38

Stary masz racje, tamte krążki mają swój specyficzny wymiar, ale np. "Hate Them", czy "Sardonic..." też trzymają poziom. Nie ma zespołu, który nagrywałby ciągle klasyki, na których wzorowałyby się pokolenia. Dlatego ja lubię szybkie muzyczne kariery. Potem zawsze ktos może powiedzieć, coś o kuponach, czy wtórności.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

31-01-2006, 18:47

[quote][i]Wysłane przez Pi[/i]
[u]lubię szybkie muzyczne kariery[/u]. Potem zawsze ktoś może powiedzieć, coś o kuponach, czy wtórności.[/quote]
ANGELCORPSE/AUTOPSY!!! \m/
Only SŁUCHANIE płyt is real!
stary

31-01-2006, 19:11

heheh albo necrovore -jedno demo i status kultu hehehe albo necroschizma
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 10:23

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
to, że dziś Darkthrone jest dla wielu ludzi zespołem kultowym to nie dlatego, że nagrali kilka dennych demówek i SJ, tylko za kilka innych płyt z ortodoksyjnym black metalem, a najbliższa płyta czekoś takiego zdecydowanie nie zapowiada. [/quote]
A to już raczej problem tych ludzi, a nie chłopaków z Darkthrone.
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
A takie odcinanie się to nic innego jak odcinanie kuponów od wcześniejszych dokonań, na samej nazwie za daleko nie dojadą... [/quote]
No to w końcu odcinają się od przeszłości czy odcinają od niej kupony, bo to jednak dwa cokolwiek sprzeczne pojęcia? Nie sądzę swoją drogą, żeby musieli cokolwiek odcinać, skoro nagrywają tak zajebiste rzeczy jak "Too Old, Too Cold".
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 10:24

[quote][i]Wysłane przez Pi[/i]
Nie ma zespołu, który nagrywałby ciągle klasyki, na których wzorowałyby się pokolenia. [/quote]
A Motorhead? ;)
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
stary

01-02-2006, 10:40

prosiem ciem...nie o motorhead w temacie o darkthrone..troche powagi.
Evil_woman30
zaczyna szaleć
Posty: 186
Rejestracja: 30-11-2005, 20:15
Lokalizacja: Asgard

01-02-2006, 10:46

Własnie dawno o motorhead nie dyskutowalismy:D:D:D
"bierz sobie wzorce
z życia powszedniego
a ja jestem wolna
i chuj ci do tego! "
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 10:54

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
prosiem ciem...nie o motorhead w temacie o darkthrone..troche powagi. [/quote]
Dlaczego? Posłuchaj nowego singla, do zajebu Motorhead tam słychać \m/
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
stary

01-02-2006, 10:54

no.i zmieńmy naze forum na motorful albo rockendrolful, o elvisie tez dawno nie rozmawialismy
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

01-02-2006, 11:14

[quote][i]Wysłane przez BadBlood[/i]
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
to, że dziś Darkthrone jest dla wielu ludzi zespołem kultowym to nie dlatego, że nagrali kilka dennych demówek i SJ, tylko za kilka innych płyt z ortodoksyjnym black metalem, a najbliższa płyta czekoś takiego zdecydowanie nie zapowiada. [/quote]
A to już raczej problem tych ludzi, a nie chłopaków z Darkthrone.
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
A takie odcinanie się to nic innego jak odcinanie kuponów od wcześniejszych dokonań, na samej nazwie za daleko nie dojadą... [/quote]
No to w końcu odcinają się od przeszłości czy odcinają od niej kupony, bo to jednak dwa cokolwiek sprzeczne pojęcia? Nie sądzę swoją drogą, żeby musieli cokolwiek odcinać, skoro nagrywają tak zajebiste rzeczy jak "Too Old, Too Cold". [/quote]

Odcinają się od tego, co wcześniej nagrali - chodziło o czasy SJ. Poki co nie zaczeli grać disco. Kupony od śławy odcinają, bo każdy dobrze wie (więc niech przestanie udawać!), że najlepsze płyty to oni już nagrali i pewnie nie nagrają czegoś, co poziomem dorównawałoby powiedzmy Under a Funeral Moon. Więc jaka jest w tym sprzeczność??? Poza tym jeżeli Ty nie widzisz tutaj problemu to widać nie mamy o czym rozmawiać. Słuchaj sobie zajebistych epek, podniecaj się kolejnymi albumami, to może w nagrodę kiedyś zagrają dla Ciebie koncert...
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 11:21

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
no.i zmieńmy naze forum na motorful albo rockendrolful, o elvisie tez dawno nie rozmawialismy [/quote]
no przecież nie moja wina, że Darkthrone się urock'n'rollowia ;)
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 11:53

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Kupony od śławy odcinają, bo każdy dobrze wie (więc niech przestanie udawać!), że najlepsze płyty to oni już nagrali[/quote]
idąc tym tokiem rozumowania to żeby wyjść z tej sytuacji z twarzą powinni rozwiązać kapelę? No przecież nic lepszego już nie nagrają, każdym kolejnym krążkiem tylko się pogrążają w odcinaniu kuponów.
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Poza tym jeżeli Ty nie widzisz tutaj problemu to widać nie mamy o czym rozmawiać. Słuchaj sobie zajebistych epek, podniecaj się kolejnymi albumami, to może w nagrodę kiedyś zagrają dla Ciebie koncert... [/quote]
Powtórzę tylko, że to jest problem fanów, którzy sami wytworzyli wokół bandu nimb kultowości, a teraz każde odstępstwo od normy traktują jako zdradę i zaprzaństwo. Trochę infantylne podejście do tematu, tym bardziej, że jak widać sami sprawcy owego kultu nie przykładają do niego większej wagi. Fakt, nie widzę w tym żadnego problemu, nie staram się też być "bardziej papieski niż papież". Jak nagrają fajną płytę to będzie git, jak chujową to też nic się nie stanie, generalnie wali mnie to, a jak czujesz się z tego powodu bardziej TRVE, to też nie jest to dla mnie życiowy dramat.
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

01-02-2006, 12:16

Zacznijmy od tego, że Darkthrone mniej bądź bardziej lata mi koło dupy. Już napisałem, że jest wiele lepszych kapel, a to całe zamieszanie z powodu nowego materiału wynika raczej z samej dyskusji niż z jakiegoś głębokiego poruszenia człowieka, dla którego ten zespół to wszystko. Ot co. Co do nagrywania kolejnych plyt to nie przeinaczaj cudzych słów - Motorhead nagrał najlepsze płyty na przełomie lat 70tych i 80tych, ale ciągle wydaje nowe rzeczy. I co, odcina kupony od sławy? Wątpie. Ale gdyby nagle Lemmy zaczął pisać teksty o lesie, mroku i innych pierdołach to sam bym się poruszył. Różnica jest jednak taka, że Motorhead ciągle nagrywa świetne albumy, na których zawsze jest coś świeżego, a Darkthrone wypuszcza materiał, od którego na kilometr śmierdzi brakiem ciekawych pomysłów. Nie trzeba nagrywać kolejnych kopii kultowych płyt, można trzymać fason nagrywająć zupełnie nowe rzeczy, ale jak już wcześniej napisałem - trzeba znać granicę. Bo wybacz, ale pierdolenie o rock'n'rollu i chlaniu gorzały to w ich wykonaniu lekka przesada. Okazuje się że nawet o tym trzeba potrafić napisać dobry kawałek, a w wykonaniu Darkthrone to brzmi jak lament chuja nad przepaścią... A na koniec fani. Nie wiem czy to tylko ich problem, że sobie stworzyli ikone, kult. Gdyby nie to, to Fenriz i spółka pewnie by pracowali w supermarkecie i rozkładali wędliny albo znając Fenriza i jego podejście do pewnych spraw - siedzieliby w domu na zasiłku, a ich wkład w muzyke metalową miałby znaczenie jedynie historyczne.
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 12:37

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Zacznijmy od tego, że Darkthrone mniej bądź bardziej lata mi koło dupy.[/quote]
To co się tak ciskasz? ;)
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Motorhead nagrał najlepsze płyty na przełomie lat 70tych i 80tych, ale ciągle wydaje nowe rzeczy. I co, odcina kupony od sławy? [/quote]
Nie, nie odcina, ciągle zresztą nagrywa "najlepsze" płyty, bo do takich zaliczam i "1916" z '91 i wydaną ledwo 2 lata temu "Inferno".
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Różnica jest jednak taka, że Motorhead ciągle nagrywa świetne albumy, na których zawsze jest coś świeżego, a Darkthrone wypuszcza materiał, od którego na kilometr śmierdzi brakiem ciekawych pomysłów.[/quote]
Ale to już jest subiektywna ocena. Mi nowy materiał się podoba. Trudno notabene posądzać z założenia skrajnie prymitywne "kultowe" płyty Darkthrone o bycie rogami obfitości z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi i aranżacyjnymi.
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Nie trzeba nagrywać kolejnych kopii kultowych płyt, można trzymać fason nagrywająć zupełnie nowe rzeczy, ale jak już wcześniej napisałem - trzeba znać granicę. Bo wybacz, ale pierdolenie o rock'n'rollu i chlaniu gorzały to w ich wykonaniu lekka przesada.[/quote]
Nie - to w twoim przekonaniu lekka przesada ;)
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
w wykonaniu Darkthrone to brzmi jak lament chuja nad przepaścią...[/quote]
LOL!
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
A na koniec fani. Nie wiem czy to tylko ich problem, że sobie stworzyli ikone, kult. Gdyby nie to, to Fenriz i spółka pewnie by pracowali w supermarkecie i rozkładali wędliny[/quote]
zdaje się któryś z nich jest listonoszem? Faktycznie się fortuny dorobili ;)
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

01-02-2006, 12:47

[quote][i]Wysłane przez BadBlood[/i]


Ale to już jest subiektywna ocena. Mi nowy materiał się podoba. [/quote]

No i tym samym doszliśmy do meritum sprawy. O gustach nie ma co rozmawiać.

[quote][i]Wysłane przez BadBlood[/i]
Trudno notabene posądzać z założenia skrajnie prymitywne "kultowe" płyty Darkthrone o bycie rogami obfitości z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi i aranżacyjnymi.[/quote]

Hehehehehehe. Dobre!
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 13:02

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
No i tym samym doszliśmy do meritum sprawy. O gustach nie ma co rozmawiać. [/quote]
Napisałbym ci, że faktycznie nie ma co rozmawiać o gustach, szczególnie z kimś, kto ma gust zjebany, ale ty akurat niezłej muzyki słuchasz. Przypomnę więc tylko, że punktem wyjścia do dyskusji była nie ocena nowych nagrań Fenriza i spółki, ale stwierdzenie, że coś tam POWINNI lub też NIE POWINNI zrobić i że POWINNI znać granice. Taka subtelna różnica.
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
stary

01-02-2006, 15:10

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Zacznijmy od tego, że Darkthrone mniej bądź bardziej lata mi koło dupy. Już napisałem, że jest wiele lepszych kapel, a to całe zamieszanie z powodu nowego materiału wynika raczej z samej dyskusji niż z jakiegoś głębokiego poruszenia człowieka, dla którego ten zespół to wszystko. Ot co. Co do nagrywania kolejnych plyt to nie przeinaczaj cudzych słów - Motorhead nagrał najlepsze płyty na przełomie lat 70tych i 80tych, ale ciągle wydaje nowe rzeczy. I co, odcina kupony od sławy? Wątpie. Ale gdyby nagle Lemmy zaczął pisać teksty o lesie, mroku i innych pierdołach to sam bym się poruszył. Różnica jest jednak taka, że Motorhead ciągle nagrywa świetne albumy, na których zawsze jest coś świeżego, a Darkthrone wypuszcza materiał, od którego na kilometr śmierdzi brakiem ciekawych pomysłów. Nie trzeba nagrywać kolejnych kopii kultowych płyt, można trzymać fason nagrywająć zupełnie nowe rzeczy, ale jak już wcześniej napisałem - trzeba znać granicę. Bo wybacz, ale pierdolenie o rock'n'rollu i chlaniu gorzały to w ich wykonaniu lekka przesada. Okazuje się że nawet o tym trzeba potrafić napisać dobry kawałek, a w wykonaniu Darkthrone to brzmi jak lament chuja nad przepaścią... A na koniec fani. Nie wiem czy to tylko ich problem, że sobie stworzyli ikone, kult. Gdyby nie to, to Fenriz i spółka pewnie by pracowali w supermarkecie i rozkładali wędliny albo znając Fenriza i jego podejście do pewnych spraw - siedzieliby w domu na zasiłku, a ich wkład w muzyke metalową miałby znaczenie jedynie historyczne. [/quote]

ja pierdole upierasz sie przy jakims zasranym motorhead który nawet nie jest sctricto metalowym zespołem ..motorhead którego czasami lubie posłuchac jest chyba jednym z najmniej oryginalnych zepsolow jakie znam , w dodatku nagrywają cały czas grając na ta samą nute i melodię...to jakies popierdolenie wrzucac jakies porównania miedzy "oryginalnością " motorhead a "nieoryginalnością" darkthrone, moze porównajdarkthrone do lipm bizkit albo kurwa nie wiem wisniewskiego.wszak michał zawsze nas czymś zaskakuje.
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

01-02-2006, 15:28

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
motorhead którego czasami lubie posłuchac jest chyba jednym z najmniej oryginalnych zepsolow jakie znam [/quote]
brawo stasiu! Powiedz mi tylko kto tak grał w '77 roku?
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
stary

01-02-2006, 15:33

przypominam ,ze mamy 2006
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

01-02-2006, 15:36

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]


ja pierdole upierasz sie przy jakims zasranym motorhead który nawet nie jest sctricto metalowym zespołem ..motorhead którego czasami lubie posłuchac jest chyba jednym z najmniej oryginalnych zepsolow jakie znam , w dodatku nagrywają cały czas grając na ta samą nute i melodię...to jakies popierdolenie wrzucac jakies porównania miedzy "oryginalnością " motorhead a "nieoryginalnością" darkthrone, moze porównajdarkthrone do lipm bizkit albo kurwa nie wiem wisniewskiego.wszak michał zawsze nas czymś zaskakuje. [/quote]

Latka lecą, wypada tylko współczuć...
ODPOWIEDZ