ANTHRAX

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: ANTHRAX

25-09-2011, 09:53

ANTHRAX jak widzę nie ma tu dobrej opinii. :)
Sam nie posiadam nic w płytotece, ale aż tak ostry bym nie był. Wczesne płyty są fajne. Od czasu kiedy wpisywałem się tu pięć i pół roku temu niewiele się zmieniło - nadal ostatnią, którą słyszałem jest "Stomp 442", więc o późniejszych nagraniach nie jestem w stanie praktycznie nic powiedzieć. Znam tylko parę teledysków. Zresztą tego co słyszałem też już za dobrze nie pamiętam, bo nie miałem styczności z ich muzyką od lat.
to jest moim zdaniem bardzo dobry kawałek, a wideo też na poziomie
zresztą ten też
Teledyski zawsze mi się podobały.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
kocurejro
postuje jak opętany!
Posty: 381
Rejestracja: 29-01-2006, 21:43
Lokalizacja: Sto(L)ica/Progresja

Re: ANTHRAX

26-09-2011, 12:15

to calkiem fajna plytka jest, ale poniewaz duuuuzo tutaj nawiazan do starych plyt, tym ktorzy nie lubili z cala pewnoscia sie nie spodoba
Obrazek
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: ANTHRAX

26-09-2011, 12:31

Ja bardzo lubie Anthrax do PoT wlacznie, okres z Bushem tez jest spoko. Porownania do Sodom czy Kreator sa z dupy to zupelnie inne stylistycznie granie, wiecej, luzu, rocka, jaj, mniej diabła, siarki i smierci.
Awatar użytkownika
Pteroczłek
postuje jak opętany!
Posty: 504
Rejestracja: 27-12-2010, 10:07

Re: ANTHRAX

26-09-2011, 12:59

Poza tym, że ich muzyka jest cholernie specyficzna, z Anthraxem chyba jest ten problem, że w swojej karierze nigdy nie nagrali płyty wybitnej („Among the living” i „Persistence of time” są co najwyżej bardzo dobre). Nie namieszali na scenie, nie wywarli na nic większego wpływu, ale za to konsekwentnie uprawiali swoje własne poletko i tu trzeba przyznać, że Benante i Ian wypracowali sobie bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny styl. Zresztą obydwaj są świetnymi instrumentalistami.

A co do nowej płyty – na pierwszy rzut ucha to taka wypadkowa „Persistence..” i „Sound of white noise”; Belladonna nawet dał radę. IMO całkiem przyzwoity album, z pewnością najlepszy od czasu „Sound of…”. Jak ktoś lubi wąglikowe granie, można posłuchać.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ANTHRAX

27-09-2011, 00:24

Nie ruszyła mnie nowa płyta, bo i nie mogła. Mam co prawda sentyment do "Among...", ale to była w zasadzie chyba jedyna płyta Anthrax, która mną swego czasu pozamiatała.
Maria Konopnicka

Re: ANTHRAX

07-10-2011, 02:08

usłyszałem póki co jeden kawałek z nowej płyty i był tak strasznie chujowy, że myśl o jej zakupie chyba już ulotniła się na dobre. Zamiast niej kupiłem sobie nowy Warbringer .... i 27 innych płytek :)
535

Re: ANTHRAX

07-10-2011, 02:15

Maria Konopnicka pisze:usłyszałem póki co jeden kawałek z nowej płyty i był tak strasznie chujowy, że myśl o jej zakupie chyba już ulotniła się na dobre. Zamiast niej kupiłem sobie nowy Warbringer .... i 27 innych płytek :)
...i wszystkie obietnice sprzed kilkunastu dni poszły się jebać. Nałóg jednak zwyciężył:)
Maria Konopnicka

Re: ANTHRAX

07-10-2011, 02:18

jakie obietnice ?
535

Re: ANTHRAX

07-10-2011, 02:32

Maria Konopnicka pisze:jakie obietnice ?
"Jestem w trakcie przeprowadzki, od kilku dni przenoszę płyty. Obliczyłem sobie, że jak będę to robił codziennie w dotychczasowym tempie to powinienem całą swoją kolekcję przenieść do połowy marca przyszłego roku. :) Robię ostrą selekcję, żeby zmieścić się w trzech szafach, a później żelazna dyscyplina - kupuję dwie nowe płyty, to jakichś dwóch starych się pozbywam. Moja kolekcja rozrosła się do granic absurdu - w pełni pojąłem to właśnie teraz gdy to wszystko noszę, dotykam płyt, których nie dotykałem od kilkunastu lat, znajduję albumy w foliach, których nigdy nie słuchałem - bo znam doskonale z kaset, ale kupiłem, żeby mieć na CD. Z drugiej strony nie powiem - jakąś perwersyjną przyjemność odczuwam z powodu tej masy albumów."

Chyba, że pozbyłeś się tych 28 płyt, wtedy przepraszam za "zamieszanie". :)
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: ANTHRAX

07-10-2011, 02:33

LOL, Marianowi wierzysz? Przecież on politykiem miał być ;D.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Maria Konopnicka

Re: ANTHRAX

07-10-2011, 02:34

535 pisze:Chyba, że pozbyłeś się tych 28 płyt , wtedy przepraszam za "zamieszanie":)
Widocznie żona patrzyła mi przez ramię jak pisałem tego posta. :)))))))))))
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: ANTHRAX

08-10-2011, 20:27

Anthrax vs. teutoński german thrash? ;] Słucham sobie własnie Among The Living i już pierwszym riffem amerykanie kładą na łopatki germańskich prymitywów ;]

Poza tym wolę już pianie Belladonny i hard-core'owe wrzeszczane chórki niż to szczekanie Petrozzy ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Wolfkhan
postuje jak opętany!
Posty: 548
Rejestracja: 21-12-2009, 07:00
Lokalizacja: Szambolewo Wielkie

Re: ANTHRAX

08-10-2011, 22:01

Zenek pisze:Anthrax vs. teutoński german thrash? ;] Słucham sobie własnie Among The Living i już pierwszym riffem amerykanie kładą na łopatki germańskich prymitywów ;]

Poza tym wolę już pianie Belladonny i hard-core'owe wrzeszczane chórki niż to szczekanie Petrozzy ;]
Petrozza to włoskie nazwisko, tak mi się wydaje. Anthrax i ich pop-metalowe dania to nie dla mnie. Mogę posłuchać, zawsze odnoszę wrażenie, że to podkład do reklamy. Amerykańcy..
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: ANTHRAX

08-10-2011, 22:03

535 pisze:Nie kurwa po stokroć nie.
po dwie stokroćcie, po dwie
support music, not rumors
DCI Hunt

Re: ANTHRAX

02-11-2011, 19:54

Gore_Obsessed pisze:ANTHRAX jak widzę nie ma tu dobrej opinii. :)
Delikatnie rzecz ujmując.

Prawdę powiedziawszy kiedyś nie przepadałem za tym zespołem, ale w końcu zaskoczyło i kolejne płyty Wąglika lądują na mojej półce. Póki co mam tylko pierwsze trzy (do tego kolejna w drodze) i nawet jesli nie jest to ten rodzaj thrash metalu, który lubię najbardziej to naprawdę nie potrafię dziś zrozumieć jak mozna określać takie petardy jak "Spreading The Disease" czy "Among The Living" mianem gówna. Zajebiste płyty. Nice fuckin' life!
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ANTHRAX

02-11-2011, 20:41

I bardzo dobrze, jak to sie mowi lepiej pozno niz wcale, ostatni Anthrax swietna plyta, 120% thrashu w thrashu.
woodpecker from space
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 611
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: ANTHRAX

02-11-2011, 21:13

Posiadam płyty 2-5 i wszystkie uwazam za świetne, ze wskazaniem na 3 i 5. Kiedys miałem na taśmach ''Stomp 442'' i ''Volume 8'' i to tez dobre płyty, chociaż oczywiście nie jest to juz metal.
In God We Trust
Awatar użytkownika
Duvelor
weteran forumowych bitew
Posty: 1495
Rejestracja: 12-10-2006, 20:16

Re: ANTHRAX

02-11-2011, 21:45

Ja najczęściej słucham "Sound of White Noise" i chyba właśnie ten album cenię najbardziej.
ODPOWIEDZ